Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségi elit alakulatok...

A rendőrségi elit alakulatok (pl TEK) mennyire vannak tisztában a jogszabályokkal?

Figyelt kérdés
Mert ugye a járőrök/körzeti megbízottak naponta tesznek büntető és szabálysértési feljelentést, szabnak ki közigazgatási bírságot, készítenek jelentést stb, de a TEK-esek csak elfogynak elkövetőket, meg gondolom nem vesznek részt jogi tovabbképzésen,mint ahogy a járőrök/nyomozók

2023. jan. 22. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Annyit mindenképp tudnak, amennyi a munkájukhoz kell, hogy törvényesen és szakszerűen járjanak el.
2023. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
A TEK az pont hogy nem a rendőrség része jogilag, teljesen külön működő szerv. Amúgy tisztában vannak vele.
2023. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs a témáról.

A TEk-esek, ugyanazokat a képzéseket végzik el, mint bármelyik rendőr, majd meghatározódott szolgálati idő után felfelvételiznek, a TEK-hez.

2023. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

"A TEK az pont hogy nem a rendőrség része jogilag, teljesen külön működő szerv. "

Neked fogalmad sincs arról amiről hadoválsz.

2023. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Azt nem árt tudni, a TEK Orbán magánhadserege közpénzen. Egyre inkább igaz számos területen, hogy semmi szükség törvényismeretre, annál nagyobb szükség van parancsismeretre. Mert aki azt nem tudja, mehet kapálni. És hamar megtanulja, hogy nincs hol.
2023. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3 ezt én is tudom, csak onnantól hogy felvették gondolom nem foglalkoznak annyira pl a közlekedési jogszábalyályokkal, vagy a vagy a BTK-val, hanem csak RTV és RSZSZ, de javítsatok ki ha nem így van. Tehát elfelejtenek sok jogszabályt.
2023. jan. 23. 06:03
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

#4 A TEK közvetlenül a belügyminisztérium irányítása alatt áll, ugyanúgy mint a rendőrség. Tehát semmilyen alárendelt szerepe nincs az ORFK-hoz képest.

Pedig csak fel kellene menned a belügy weboldalára kicsit tájékozódni, helyette egyszerűbb azt mondani hogy én nem tudom. Grat.

2023. jan. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát elfelejtenek sok jogszabályt."

Ez igaz.


"Pedig csak fel kellene menned a belügy weboldalára kicsit tájékozódni, helyette egyszerűbb azt mondani hogy én nem tudom. Grat."

Jogos.

2023. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
100%
Ismerik őket, az alkalmazás más kérdés.
2023. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xp ali ***** válasza:
94%
A TEK-esek is tanulnak ilyet. De tény, hogy ők inkább bátrak, gyorsak és erősek, és nem kell ilyeneken gondolkodniuk, mert előkészített terepre mennek és nem is nagyon érnek rá ilyennel foglalkozni, miközben a bőrüket viszik a vásárra.
2023. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!