Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Törvényileg meg van szabva a...

Képernyőkép kérdése:

Törvényileg meg van szabva a határ hogy mennyire hasonlíthat az autóm egy rendőrségi autóra És mi az a határ amit még egyértelműen elfogadnak hogy nem probléma?

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi arculatukat tehát a mérleg logót, meg a jelenlegi betűméretet, betűtípust stb. nem használhatod.

Régebbi fajta sztem nem gond, legalábbis láttam már ilyen retro rendőrségi Lada 1200-est veteránautó találkozón, kék arculattal, meg régi rendőrség felirattal.

Annyi még a kikötés, hogy kék villogó nem lehet fent amikor a forgalomban közlekedsz vele.

2023. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 jól írja, illetve ezzel még kiegészítem:


[link]


Itt le van írva pl milyen színű fényvisszaverő csíkokat rakhatsz hova és hány darabot, miért nem tehetsz villogót a kocsira, stb.

2023. febr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Villogni nem villoghat, vagy egy műanyag utánzat se lehet rajta?
2023. febr. 17. 08:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet fényhíd búra sem.


Sőt, mondok még jobbat: van a rendőrautók műszerfalán a kék LEDes villogó.


Na, olyat nem rakhatsz fel, még úgy sem, hogy be sincs dugva a szivargyújtóba.

Sőt, mondok még jobbat: még jármű belső terében sem tarthatod, a csomagtartódban sem lehet ilyen.

(Hacsak nem dobozában, számlával, viszed éppen haza)

2023. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A feliratot, logót és megkülönböztető jelzést nem használhasz. Azon kívül hasonlíthat rá.
2023. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Négyes úgy érted hogy a számlának is ott KELL lennie másképp balhé Lehet ha észreveszik?
2023. febr. 17. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy számlával legalább meg tudnád indokolni, mit keres egy ilyen eszköz az autódban (de fél éves számlát lobogtatni nem szerencsés ebben az esetben xD).
2023. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert én jártam úgy hogy hogy zsugorkötésben vettem 2*10 kiló lisztet és 8 liter étolajat és a rendőr kérte a számlát. Kiakadtam, erre közölte hogy ő most nem akar bántani de jó ha tudom hogy ekkora mennyiség esetén ott kell lennie...
2023. febr. 17. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!