Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez lopás lenne, ha azt ami...

Ez lopás lenne, ha azt ami ottmaradt pénzt is eltenném a visszajáróval?

Figyelt kérdés

Gyakran vonatozom, és igyekszem mindig automatából venni a vonatjegyet, mert 5%-al olcsóbb. Gyakran előfordul, hogy amikor bedobok érmét, vagy papírpénzt dugok be ahová kell és, ha többet tettem be, akkor a végén várom a visszajárót. Ki is dobja a visszajárót, de gyakran van olyan, hogy a visszajáró helyiségben ott van némi aprópénz. Tízes, húszas, van hogy ötvenes érme is, volt, hogy apróban 120 forint, aztán 200-asokat is láttam már ott. Egyszerűen sokan ennyire felelőtlenek nem kell nekik a pénz. Én azonban csak az én visszajárómat szoktam kivenni, ha ilyen van, a többit otthagyom.


Ha a többit is kivenném és rltenném, az lopás lenne?

Ha pl. ott menne egy rendőr, és mondanám, hogy más ott hagyta a pénzt, én meg eltettem, de kis aprók, akkor intézkedne az előállítás iránt is?



2023. febr. 23. 00:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10 mert más tulajdonát képez(né).
2023. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

De nem képzi. Te magad írod le, hogy más tulajdonát képezné. A jog nem úgy működik, hogy mi lenne ha. A lopás nem azért lopás mert az adott dolog más tulajdonát képzi.


Ha veszek egs pisztolyt nem követek el emberölést, mert megölhetNÉK embert.

Nem is értem valaki jogi kategóriába miért ír, ha láthatóan nincs róla fogalma. Nem minősül lopásnak.

2023. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!