Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenért lehet feljelentést...

Ilyenért lehet feljelentést tenni? Van értelme, fognak vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja sms-ben, egy általam nem ismert számról kaptam ocsmány szavakat. Nem foglalkoztam vele, helyesírási hibák voltak benne, ártalmatlannak tűnt, azt gondoltam, hogy nem nekem szánták, félreütötték a telefonszámot. Azóta viszont többször is kaptam arról a számról már fenyegést is, nagyjából 1-2 havonta kapok egyet. A sokadig után már próbáltam felhívni, kicsöng, majd kinyomják. Választ sms-t is írtam, hogy ki ő, és egyáltalán kinek szánja ezeket, mert szerintem nem nekem, és akkor ezt tisztázzuk. Nem jött rá válasz. Van értelme feljelentésnek?

2023. márc. 1. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Ha mégis történne valami, tudhatják, ki lehet gyanús.
2023. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát bejelentheted, biztos ami biztos... De nagy intézkedést sajnos ne várj. Egyik ismerősömet kísértem el néhány éve a rendőrségre, mert messengeren fenyegető üzenetet kapott egy olyan embertől, akit valóban ismer személyesen is, ráadásul valós profil, nem kellett volna nyomozgatni sem. A válasz az volt, hogy majd szóljon ha tettlegességif fajul 👏


Másik telefonszámról nem próbáltad meg felhívni? Hátha az nem ismerős neki és felveszim

2023. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerűbb letiltani a számot?


1-2 havonta kapsz egyet. Még zaklatásnak sem elég, a rendőrség is ugyanezt fogja mondani, hogy menj haza,oszt tiltsd le a francba .

2023. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sms-t nem tudok letiltani, csak hívást. Tehát letilthatom, akkor hívni nem tud (nem is hívott még sosem), de sms-t ugyanúgy tud írni.
2023. márc. 1. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet sms-t tiltani.


Egyáltalán nem értek a technikához, mégis 20 másodperc alatt ki tudtam próbálni, hogy működik: rámesz az sms-re, pöttyökre nyomsz, legördül egy menü, onnan részletek, majd spam jelentése és letiltas.


Nyilván minden telefonnak más menüje van, de szerintem egyértelmű bármelyik készüléken.

2023. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam. Viszont nem tudom, hogy okos döntés-e letiltani, mert akkor a további üzeneteit (ha lesznek) nem kapom meg, viszont ha történik valami, akkor bizonyítékom sincs. Bár továbbra is hiszem, hogy nem nekem szánják, hanem félremennek ezek az üzenetek. Egyébként ha letiltom, akkor ő látja, hogy nem jött át az üzenet?
2023. márc. 3. 11:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem látja
2023. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!