Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomszakértői díjat a...

A nyomszakértői díjat a gyanúsított fizeti ki?

Figyelt kérdés
Történt egy bűncselekmény, az elkövetőt elfogták, történt ujj nyom és dns vizsgáltat, melyet a rendőrségnek az NSZKK igazságügyi nyomszakértő készített el, díjjegyzékkel, ami több mint 15 ezer forint. Ezt majd a gyanúsított a bűnügyi költség címén fizeti ki?

2023. márc. 3. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a gyanúsított fogja kifizetni, hanem az elítélt.
2023. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Ha elítélik, akkor ő, ha felmentik, akkor az állam, azaz te és én.
2023. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyanúsított nem. Ha a bíróság bűnösnek mondja ki, majd csak akkor. Alapesetben, de akkor sem feltétlenül (van mérlegelési lehetőség, elengedés, csökkentés, stb.).


A 15 ezer forint még nem is vészes. Vannak milliós nagyságú bűnügyi költségek.


Extrém esetet egy bíró ismerősöm mesélt, pont én is hasonlóról érdeklődtem nála. Egy tápszeres ügyben pénzbírságot vagy felfüggesztettet osztott ki, de a bűnügyi költség 3 millió volt. Na ez volt az igaz "büntetés" az elítéltnek.


De polgári perben is ez van, erre már itt az én példám. Keresetet nyújtott be ellenem a felperes. Végül pervesztes lett. Ő bebukta a saját 500 ezres ügyvédjét (legalább is díjjegyzékében ez volt), de az én 300 ezres ügyvédemet is ki kellett fizetnie. Csak ez így volt neki 800 ezer. Szóval igazságszolgáltatásban repkednek a százezrek és milliók.

2023. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!