Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr, ha megbilincsel...

A rendőr, ha megbilincsel valakit, kell neki közölni, az adott emberrel, hogy meg lesz bilincselve és miért?

Figyelt kérdés

Nyilván a gyilkosok és veszélyes bűnözők elfogásánál nem mondják, sőt semmit nem mondanak, hanem hirtelen rámennek az illetőre és ledobják a földre, majd hátul megbilincselik.


A kérdésem nem is a veszélyes bűnözők bilincselésére irányul, hanem a kisebb súlyú bűnelkövetőkre, akiknek nem volt még erőszakos bűncselekményük.


Példaként itt vagyok én is, magamat hozom fel példaként.


Január 27-én Kisújszálláson jártam és este 10 óra körül mentem ki a kisújszállási vasútállomásra, mert mentem volna haza Debrecenbe.

A vasútállomásig sem értem el, de nem voltam messze már. Szembejött egy rendőrautó velem és el is ment tovább, de hallom kb.30 méterre megáll és mintha kicsit gondolkodnának állt kb.egy 15 másodpercig, majd visszafordult és megállt mellettem, kiszállt két rendőr és mondták, "Maga ki? Olyan ismerős egy képről, személyit legyen szíves!" Átadtam, majd mondja a rendőr a fiatalabbiknak, hogy ő az. Ekkor a fiatalabbik mondta, hogy "Adja a két kezét!" Odanyújtottam és olyan gyorsan rámtette a bilincset, hogy csak na. Ekkor elindultunk és kérdeztem, hogy most ezt vegyem intézkedés alá vont emberként. Felelte így van! Kérdeztem, hova megyünk, azt mondta, hogy "A rendőrségre!" Közbe gondolkodjon, hogy miért is került ilyen helyzetbe. A rendőrkocsiban kérdezték, hogy eszembejutott e már, hogy miért visznek be, majd bent elmondtam, mert tudtam, hogy fénykép van arról amit elkövettem.


Összességében összefoglaltam, hogy velem hogy csinálták, semmit nem szóltak, csak kattant a bilincs, elöl való karral.


Szabályszerűen kellene a rendőröknek közölni, hogy meg lesz bilincselve valaki és miért? Vagy nem köteles megindokolni?



2023. márc. 6. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Gyula, neked a kezedet kéne a lábaddal összebilincselni, bár nem szabályos....


Vagy egy induló vonat után kötni a kezed, aztán futás.



Juj de muris lenne!

2023. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
A a kédelem veszéllyel járna akkor nem. Cseszheted Lievike.
2023. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy én arra játszottam, hogy szabadonengedjenek, szabadlábon legyek és majd lesz valahogy. Most ebböl az ügyből kb.2 év mire lesz valami.
2023. márc. 6. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Csakis magadnak köszönheted.
2023. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!