Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sima állampolgár vagyok. Van...

Elekzsotti kérdése:

Sima állampolgár vagyok. Van fegyver viselési engedélyem. A kérdés az, hogyha megtámadnak és használnom kell, a rendőr megérkezéséig szabadságjogában korlátozhatom? Tehát amíg megjön megbilincselhetem (ha veszek) vagy feltarthatom addig?

Figyelt kérdés
A választ előre is köszönöm, és kérek mindenkit csak normálisak írjanak

2020. aug. 13. 16:57
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Gáz-riasztó
2020. aug. 13. 17:01
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Meg ne várd a rendőrt!!!
2020. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Igen.

Akár tolvajt akár mást, tettenérés esetén, feltéve ha tiszta az ügy, vissza lehet tartani önhatalmat gyakorolva is, a rendőr kiérkezéséig.

Ha mégsem tolvaj, akkor viszont sz.pás van, mert személyi szabadság korlátozása áll meg és az elég súlyos bcs.

2020. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Sok western filmet nezel? :)
2020. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, és csak papíron létezik.

A BTK-ban benne van, hogy a bűncselekményen tetten ért személyt visszatarthatja a hatóság megérkezéséig.

Viszont abban a pillanatban ahogy gázpisztollyal védekezel (vagy bármi mással) automatikusan garázdaság indul ellened is. A fegyvert is lefoglalják és elkobozzák. Soha többet nem látod. Szóval ha ilyen van, akkor rohadtul ne bilincselj meg senkit, sőt a rendőrséget se hívd! Jó gyorsan és jó messzire húzz el onnan.

2020. aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A valóság az, ha eszközzel védekezel (sikeresen) és a Rendőrség kimegy, akkor téged pontosan olyan bűnözőként fognak kezelni, mint azt aki ellen védekeztél. Aztán a két garázdát (a támadót és téged) áttolják a bíróságra és majd a bíró eldönti, hogy mennyire veri bele az arcod a szarba. Felejsd el az összes romantikus képet az áldozatról, védekezésről, a segítő hatóságról, stb. Az előző választ fogadd meg, a helyzet után a legnagyobb tempóban, azonnal hagyd el a helyszínt.
2020. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

Miért vagytok abba a hitben hogy ne hívjon rendőrt? Miért ne??!

Megakadályoztok vele későbbi bűnügyeket, feltéve ha a rendőrség oldaláról sikeres az elfogás. (És arra is gondolj, ha látsz valakit megölni egy embert és nem teszel semmit csak homokba dugod a fejed, lehet a következő egy szeretted lesz, és ha te léptél volna időben nem történne meg)

2020. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

7.-nek.


Azért te barom, mert a rendőr és az ügyész téged fog megxopatni! Te állsz majd ott fegyverrel a kezedben, a támadód meg tagad mindent.

2020. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

#8 te drága barom, valószínű tisztában vagyok vele rendészetisként, úgyhogy ne magyarázz.

Had tagadjon, a fegyver valószínű be van jelentve és abból megtudják a tulajt. Ha meg nincs, akkor más úton. És jobb esetben van térfigyelő kamera mindenhol. Nagyon nagy ész lehetsz te is.

2020. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

9.-nek.


Ja, SÜN leszel?


Na akkor már mindent értek, azok ilyen ostobák. Én innentől nem tárgyalok veled, mert sosem fogod felfogni.

2020. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!