Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kb 2 hete eltulajdonítottak a...

Kb 2 hete eltulajdonítottak a zárt garázsomból 100ezer ft értékben motor alkatrészt, a garázs be van teljesen kamerázva, de csak a rendőrségnek adják oda a felvételeket, ezért feljelentést tettem. ???

Figyelt kérdés

A rendőrségnek jeleztem, hogy sürgős az ügy, mert csak 15napig tárol a kamera. Ha ennek ellenére sem mentek érte, akkor mit tudok tenni ? Illetve kb mennyit várjak, hogy jelentkezzenek ?

Tudom, hogy ez piti bűncselekmény, de legközelebb a motoromat fogják elvinni ??



2023. márc. 13. 09:19
A kérdező szavazást indított:
1hét
2hét
3hét
1hónap
6hónap
1év
Soha!
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2018 (GDPR) óta nincs olyan, hogy csak hatóságnak adható ki felvétel:

[link]


Kérd ki a felvételt, megtagadás esetén pedig belengetsz egy feljelentést a NAIH felé. Neked ez úgysem kerül semmibe, az érintetti jogok megtagadására viszont harapnak.

[link]

"Az adatkezelő az adatkezelés tárgyát képező személyes adatok másolatát köteles az Ön rendelkezésére bocsátani. A Hatóság felhívja azonban a figyelmét arra, hogy a kért további másolatokért az adatkezelő adminisztratív költségeken alapuló, észszerű mértékű díjat számíthat fel, továbbá a másolat igénylésére vonatkozó jog gyakorlása nem érintheti hátrányosan mások jogait és szabadságait."

2023. márc. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos infó, köszi!
2023. márc. 13. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!