Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a hang, amire...

Mi lehet ez a hang, amire mindig felkelek éjjel?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Az utóbbi három napban minden éjjel 3:30 körül felkeltem egy, vagyis inkább kettő fura hangra.

Az egyik az egy "leeresztett felfújhatós matrac földön húzás"-szerű hang. Egyfajta zúgásra hasonlít,mint ahogy egy rossz hangminőségű videóban esik az eső. https://www.youtube.com/watch?v=gzWFBTT3OtU kb mint ebben a videóban, csak persze nem hallatszik zene, meg az esőcseppek földre cseppenése, és valamivel mélyebb. A szobám ablaka egy belső kertre néz, aminek a közepén egy kisebb "üvegkupola" van. Ezen keresztül le lehet látni a garázsba, és a fura hang egyértelműen onnan jön. Van ott egy olyasmi felmosó gép mint ez: [link] Gondoltam, hogy ez adhatja ki ezt a hangot (bár megjegyzem 12 éve lakok itt, és most először hallottam ezt a hangot, az a gép meg már évek óta ott áll a garázsban). Még ami rácáfolhat erre, hogy nem hallom a hangon, hogy annak lenne haladási iránya. Ugye ha a gép járna erre-arra, akkor hallanám a közeledését, vagy távolodását, de hiába hallgatom hosszú percekig, olyan, mintha a hang nem mozogna.

A másik hang, amit hallok, annál érdekesebb. Mint mikor víz cseppen egy forró felületre (tűzhelyre, szaunában a kőre, stb) és sistergő hangot adva azonnal gőzzé válik. Ez a hang pont ilyen, mintha valaki folyton csepegtetné a vizet egy ilyen felületre. Nem tudom behatárolni, honnan jön, de közelebbről mint a másik. Mintha a szobámból, vagy legalábbis az ablakom előttről jönne. Viszont ha odamegyek az ablakhoz, hogy megnézzem, fokozatosan ritkul a hang, majd elhallgat, és azon az éjszaka már nem is hallom többet.

Az első hangot próbáltam már felvenni a telefonommal, de annak nem elég jó a hangrögzítője, és nem rögzítette. Legutóbbi éjszaka felkeltettem a tesómat, de ő nem igazán hallotta a hangot. Lemennék a garázsba megnézni, viszont egyedül nem merek.

Bárkinek bármi ötlet, hogy mi lehet ez az egész? Azzal senki se jöjjön, hogy hallucinálok, nem szokásom, és egy hallucináció amúgy sem ilyen.



2022. szept. 1. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, mostanában én is mindig fél négy körül ébredek meg. De én nem hallok semmilyen hangot.
2022. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

"egy hallucináció amúgy sem ilyen."


Hanem milyen? Mások ishallják? El kell keserítselek: nem.

2022. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Oké, akkor nem hallucinálsz, hanem valódi szellemek járják a házat. :)
2022. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta megfejtettem a rejtélyt, a belső kert locsolóberendezése ad ki ilyen hangokat XD
2022. szept. 10. 09:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!