Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem büntetnek meg...

Miért nem büntetnek meg mindjárt első körben a rendőrök? Miért kell ennyire túl bonyolítani mindent?

Figyelt kérdés
Sosem büntettek még meg. Kaptam most először levelet rendőrségtől, hogy olyan helyen parkoltam, ahol megállni tilos tábla van. Érdekes módon pénzbírság nem jött, se semmi ilyesmi. Annyi áll a levélben, hogy bizonyítási eljárás folyik és hogy írásban tegyek vallomást a szóbeli meghallgatás előtt. Egyszóval a levél után még szóbelire is el kell mennem valószínűleg. Komolyan, miért jó ez? Másokkal is így szokott lenni? Nincs már olyan, hogy egyből megbüntetik az embert és ennyi? Konkrétan még szóbelire is menjek el azért, hogy jó pár tízezer forintért végül megbüntessenek... Ennyi szabadidejük van?

2023. ápr. 24. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A tilosban parkolás nem tartozik az objektív felelősség alá. Kérdés, hogy szabálysértési vagy közigazgatási eljárást indítottak. Előbbinél megtagadhatod a vallomástételt és akkor nem büntetnek meg.


Részletesebben: [link]

2023. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Küldj nekik egy tízezrest és írd meg, hogy hagyjanak békén.
2023. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem büntettek meg, hanem levelet küldtek, mert feljelentettek. Indult egy procedúra, és ki fognak szabni egy jó kis pénzbírságot. De az nem 5-15 ezer lesz, hanem kb. 150 ezer forint.
2023. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
150 ezer egy várakozni tilos parkolás miatt? 😅
2023. ápr. 24. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyi lehet a max, de inkább 50-70 ezer a jellemző. Itt Székesfehérváron most ezt csinálják.

Tény, hogy a tilosban parkolás ebben a városban borzalmasan elharapódzott, és lakossági fórumokon követelik a szigorúbb büntetéseket az itt élők.

2023. ápr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rendőr nem úgy büntet, ahogy akar, hanem úgy, ahogy azt szabályok neki előírják, illetve megengedik.


Elindult egy eljárás veled szemben, kérdező!


Majd végén megbüntetnek, ha a feltételei fennállnak...


"Nincs már olyan, hogy egyből megbüntetik az embert és ennyi?"


De, van. Helyszíni bírságnak hívják. Ennek azonban az a feltétele, hogy elismered a helyszínen, amit műveltél.

2023. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
UPDATE: Időközben lezárult az ügy. Meglepődtem, szimpla figyelmeztetést kaptam csak, pénzbüntetés elmaradt.
2023. máj. 4. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor köszönd meg a szabálysértési előadónak, méltányolta a körülményeket! :)
2023. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!