Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valóban mégsem leszúrták...

Ha valóban mégsem leszúrták azt a három lányt, aki szombaton éjjel a West Balkán nevű disco-ban meghalt, mégis hogyan terjedhetett el ennyire széles körben egy rémhír?

Figyelt kérdés

Azt már ki sem tudjuk védeni, ha különböző egyéb témákban, mindenféle HOAX-ok forognak, de egy ilyen állítás közzététele - becsületszó adása mellett - nagy felelőtlenség.

A rémhír valódisága mellett szól viszont, hogy

- a magyar tömegtájékoztatás szavahihetősége

- - Vályi Péter 1973-as halála,

- - az 1986-os csernobili atomerőmű-tűz

- - és a Dél-koreai kémrepülőgép lelövése óta alig változott.

(Az első hírekben még csak egy "terézvárosi szórakozóhely" közlése volt megengedett.)

- Pintér Sándor - korábbi minisztersége és üzleti vállalkozása alapján - számomra teljesen hiteltelen. (Ha Ő mondja, még azt is kétségbe vonom, hogy Magyarország fővárosa Budapest!)

- és a régi magyar közmondás: "Nem zörög a haraszt..."


Szegény lányokat egyik változat sem támasztja fel, de azért előbb utóbb jó lenne a tényeket megtudni!


2011. jan. 17. 09:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
A pánik azért tört ki, mert mikor a tömeg egyszerre indult meg az emeletről és bedugult, akkor valaki a dugóban elkiáltotta magát, hogy "késelés". Ekkor kitört a pánik és a végét tudjuk...
2011. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ezek szerint dr. Györfi Pál, Horváth Katalin Fanni és dr. Pintér Sándor (kivételesen Ő is) igazat mondtak?

Akkor mit láttak a különböző Internetes Fórumok szemtanúi? És miért látták azt?

2011. jan. 17. 09:20
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

Most nem értem, mit vársz. Azt akarod hallani, hogy megkéselték őket? Mert akkor bárki bármit válaszol (csak épp nem ezt), úgysem lesz számodra elég hiteles.


Ha meg Pintér bejelenti, hogy megkéselték őket, ezt sem hiszed el? Furán működsz.

2011. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

Olvasd már el a "szemtanúkat" Csak facebookon, csak nekem van legalább 15 ismerősöm, aki név szerint ismerte a lányokat, és fogták a kezüket, miközben elvéreztek... És ez csak én vagyok. Szerintem jobban körülnézek, legalább ezer fiatalt találok, akik mind név szerint ismerték őket, és fogták a kezüket...


Magáról a helyről nem is beszélve. A diszkó kb minden négyzetcentiméterén megkéseltek már legalább negyven embert, mert a ruhatártól kezdve a tetőcserepekig mindenhol fogták már a lányok kezét, miközben elvéreztek...


Hasonlíts össze 10 szemtanút. Aztán már te is kínodban fogsz röhögni...

2011. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%

A rémhír úgy terjedhetett el, hogy zavaros elmék, mint pl. te, szívesen terjesztenek rémhíreket. Gondolom, rémhírterjesztés közben egy pillanatra fontosnak, jólértesültnek, bennfentesnek érzitek magatokat. Akinek örömtelen, sivár élete van, annak ez biztos nagy pillanat lehet.


"Érvelésed" pedig tudálékos ugyan (látszik, hogy egy nemlétező, vélt műveltséget próbálsz csillogtatni), viszont cserébe nem logikus. Mert abból, hogy a KAL007 ügyét nem mondta be annak idején a rádió, nem következik, hogy most késelés volt. Érthető?

2011. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Az egész késelés már az első perctől hihetetlen volt számomra!

Tömegben nem egyszerű még a kést sem elővenni,az pedig igen nehéz,hogy három embert úgy szúrjanak meg,hogy mindegyik halálos is legyen!

Az állítólagos szemtanúk "fogták" a lányok kezét,de egyetlen szemtanú sem lett tőlük véres! Sem ember,sem a ruházatuk!

Valaki elkiáltotta,hogy "Késelés", a tömeg pánikba esett. Azonnal voltak,akiknek beindult a fantáziájuk. Állították,hogy 6 cigány késelt stb.

Én még abban sem vagyok biztos,hogy ezek a szemtanuk egyáltalán a lány közelében voltak! 2.500 ember között sok önjelölt szemtanu lehet,akik így akarják magukat érdekessé tenni.

2011. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
20%
Úgy, hogy egyet megszúrtak. Nincs itt semmiféle rémhír.
2011. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Csak a Kuruc, meg a Barikád akarja azt hogy cigányokról szóljon a dolog.


Az egész pletyka abból indult ki, hogy valaki azt kiabálta, hogy késelés. Lehet poénból, lehet azért, mert utat akart magának törni. MTI megírta így, de hajnal 3-kor már az összes internetes média eltaposásról írt, kivéve a Kurucot és a Barikádot. Valamiért nagyon szeretnék, hogy cigányok belekeveredjenek.


Azért sem hihető, mert a Noise Night Life nem igazán romák által kedvelt zenéről szól (NNL zene: http://www.youtube.com/watch?v=9VLMS_62xF4)


Az a ciki, hogy a média nem beszél a sérültekről, csak a 3 lányról - holott sok sérült is volt - és így csak öntik a benzint a szurkálós mítoszra.

2011. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%
Nevetséges már ez az egész. Összevissza magyaráz már mindenki, én már azt várom, hogy valaki leírja: atombomba robbant a másodikon vagy a Skála tetejére ufók szálltak le.
2011. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Azt se felejtsük ki, hogy hány betépett volt ott (ja, éjszakai élet Budapesten), aki a marékszámra fogyasztott hallucinogénektől akár még egy késelős-cigányok-trippet is megélhetett két unikornislovaglás között. Aztán másnap már elhiszi, hogy tényleg késelés vol, mert "valami rémlik".
2011. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!