Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség IS (kapitányság)...

A rendőrség IS (kapitányság) figyeli/ monitorozza az internetes adatforgalmat? Nem más szerv munkája az?

Figyelt kérdés

Középiskolai előadáson hangzott el, szociális munkástól, az internetezés kapcsán.


Én úgy tudom, hogyha monitorozzák is, azt nem a rendőrség teszi, vagy tévedek, és a kékek azzal vannak elfoglalva ki mire gerjed? Én ezt nem hiszem.


Meg a rendőrséget meg a netet az NSA monitorozza, már nem azért.



2023. ápr. 27. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség olyan emberek adatforgalmát figyeli, akik az interneten követtek el bűncselekményeket vagy osztottak meg bűncselekményekről infókat.


Ott van a szegedi zaklató példának.


Őt több kapitányság is figyelte mire elfogták.

2023. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt hogy kell érteni?


Mert a példát nem akarom leírni. De szerintem hülyeség (a példája).


Mert amit írtál azt értem.


De a fenti példa nagyvonalakban az, hogy kiskorú tett fel magáról olyan videót és küldte el, és elvileg valami rendőrségi rendszer jelzett be. És magyarázott valami arcfelismerő rendszert - a kiskorú történt azonosításra.


Most akkor ennyi erővel szerintem minden tinihez rohanhatna gyámügy meg kékek, vagy kitalált történet volt, elrettentésre vaaagy a történet szereplőjét nézték már a kékek? Mert ha ez van, akkor nem hiszem, hogy a kiskorút azonosították a kapitányságon.


Tehát vagy full kamu, vagy rosszul lett a háttere leadva.


Mert ennyi erővel tényleg minden tinihez mehetnének.

2023. ápr. 27. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig...


Melyek azok a közismert büncselekmények amit az interneten lehet elkövetni?


Egyik ilyen talán a pedofília.

A másik a zaklatás, közveszéllyel fenyegetés.


Vannak algoritmusok amik kulcsszavakat figyelnek.


Így kapcsolták le a miskolci gyereket is...


Akkor vannak olyan emberek akik rendszeresen követnek el zaklatásokat.


Ott a szegedi zaklató.

Rengeteg embert életveszélyesen megfenyegetett az interneten, volt akiket valóban elkapott és meg is vert.


A szegedi Ügyészség több rendőrkapitányság bevonásával megfigyelte az internetes tevékenységét majd lekapcsolták, letartóztatták, hónapok óta ül.

2023. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itt ez a példa amit hallottam akkor sem kerek.


De most nemár, hogy a kéket végzés nélkül nézegeti h a 17 éves Jancsika a 16 éves Annácskával milyen vidiket cserél?

X ezer másik tinivel?

2023. ápr. 27. 18:11
 5/10 A kérdező kommentje:

Szegedi zaklatóra rákerestem. Elvileg az meg kamu volt a sértett részéről.


Mondjuk nem izgat.. nézzék a kékek ha két tini kicsapja egymásnak.

A hallott történet viszont sántít.

2023. ápr. 27. 18:13
 6/10 A kérdező kommentje:

A "miskolci" gyerek már rémlik.


De tudtommal ott nem adatforgalom volt, hanem x chaten, gondolom nem is zártban fújta a hülyeségeit először nem? Az más tészta.

2023. ápr. 27. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogy monitorozza a rendőrség a netet, senki sem monitorozza.
2023. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A csudába ül hónapok óta a szegedi zaklató. Itt van köztünk, csak két választ kaptál eddig tőle kèrdező.
2023. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 8-ra ne figyeljetek, megszállott rajongója a zaklatónak és mindenkiben Őt keresi! 😂
2023. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs az az államaparátus, aki realtime 6-7 millió embert meg tudna figyelni itthon.
2023. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!