Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek Marshall és...

Mi a véleményetek Marshall és Millions történetéről?

Figyelt kérdés

Engem nagyon rég viselt meg ennyire kutyás történet mint ez.😥 Egyértelmű túlkapás volt a rendőrök részéről. Sajnálatos!!

[link]


2023. máj. 21. 14:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szia! Felháborítónak és borzalmasan szomorúnak tartom.. Hihetetlen számomra, hogy ennyire nem is nulla , hanem mínuszos ítélőképességgel rendelkező emberek lehetnek ilyen pozícióban. Fáj belegondolni is, mit érezhet szegény gazdijuk, és hogy valószínűleg sosem fogja tudni feldolgozni ezt a tragédiát. Másban nem reménykedhetünk, csak hogy ezek az embernek nem nevezhető véglények meg fogják kapni-ha nem is azt, amit szerintem érdemelnének- de valamiféle büntetésüket, valamint soha többé nem érhetnek fegyverhez. Az jutott eszembe hogy nálunk ebben az elcseszett országban még meg is veregetnék a vállukat. Nap mint nap elkeseredek, hogy milyen világban élünk, és mennyire nem számít, hogy mi éppen jó emberek vagyunk-e … jó eséllyel így is úgy is megszívjuk.
2023. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Megnéztem.


A csávó irányítja a rendőröket azzal, hogy a fél városon viszi őket, amerre ő megy. Felszólításoknak nem tesz eleget.

A folyónál még mindig nem csinálja azt, amit kérnek tőle.

Az egyik kutya egy alkalommal megindul a rendőrök fele, de semmit nem csinálnak vele.

Másodjára már a fickó engedi el az egyik kutyát a rendőrökre, akik erre lelövik azt.

A csávó ezután szintén nekimenne a rendőrnek, amire kap egy lábonlövést és odébb biceg. Ekozben a másik kutyát befogják.

Mivel a palit éppen összecsomagolják pár méterrel arrébb a rendőrök, a kutya kitépi magát a rúdról és nekiindul a gazdája\rendőrök felé, amire persze hogy szinten lelőtték az állatot.


Én az intézkedést teljesen jogszerűnek, szakszerűnek tartom.

Vagy kérdező, szerinted mit kellett volna másképp csinálni?


A f*.szi csakis magának köszönheti, hogy lelőtték a kutyáit.


Nagyon sajnálom én is a két állatot, hiszem azok csak azt tették, amire tanították őket, védték az idióta gazdájukat.

2023. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1 válaszoló:


Minden szavaddal egyetértek. Legfőképp, a megfelelő ítélőképesség hiánya vezetett ehhez a szörnyőséghez. Sajnos én is elkeseredett vagyok, és szomorú, hogy immár ilyen világban élünk. Pont ezért is visel meg az állatok elvesztése nagyon, mert az emberekben nap mint nap csalódnom kell. A facebook csoportban figyelemmel kísérem az eseményeket, de félek el lesz tusolva az ügy.



2. válaszoló:


Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy biztosan nincs kutyád.


Igazad van, nem ismerjük a teljes(pontos) történetet. A kutyák gazdája, nyilvánvalóan hibázott. Nem tett eleget maximálisan a rendőri intézkedésnek. De. A kutyákat végig kontroll alatt tartotta, rövid pórázon vezette. Elbeszélések alapján tudom, hogy kérte a rendőröket, hagy vigye haza kedvenceit, hogy biztonságba helyezze, majd tárgyaljanak.


Szintén az elbeszélésekből tudom, hogy a kutyák nagyon szelídek, barátságosak voltak, A nő, aki értesítette a rendőröket hamis váddal, azóta megbánta, és befordult.


A gazdi egyszer sem engedi rá a kutyákat a rendőrökre. Sőt egy alkalommal jól kivehető(hallható), hogy csitítja a kutyáit, lehajol hozzájuk. Nézd meg még egyszer, kicsúszik a kezéből a póráz, majd próbálja visszarántani. Ekkor lövik le. Egy ilyen helyzetben egyébként, a legtöbb kutya így viselkedne. Félnének, nem értenék a helyzetet, minimun megugatnák a rendőröket. Még egy tacsi is.


Igen, a férfi megindul a rendőrök felé! Nyilván én sem tennék másképpen, ha az orrom előtt lőnék le a szeretett kutyámat. Ha nincs kutyád, ezt nem értheted.


Ekkor kap a pasi egy gumilövedéket a lábába, majd a másik kutyust próbálják befogni. A kutya is kap több gumilövedéket. Idióta rendőrök azt hiszik, ettől lenyugszik a kutya?! Majd menekülőre fogja szegény, akit aztán ugye lelőnek.



Mit kellett volna tenni? Talán valami kompromisszumot keresni. Esetleg hazaengedni, és ott folytatni az eljárást. Nem veszélyeztettek senkit sem a kutyák, sem a gazdájuk. Ha nagyon indokoltnak tartják, akkor megfelelő szakembert hívni aki befogja, esetleg altató lövedék.


A kutyákon túl pedig,: Milyen dolog már fényes nappal az utcán lövöldözni?! Az első kutyát mikor kilövik, kb. fél méterre áll a gazdi hozzá. Rengeteg a környéken a bámészkodó. Az erkélyen, az ablakokban ott álltak emberek, akiket akár eltalálhat egy eltévedt golyó. Plusz még pszichésen átélni egy ilyet sem a legjobb dolog.



Mindenképpen indokolatlan, és túlzott volt ez a eljárás!

2023. máj. 22. 18:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Tippmixet ne rakj, mert nem jól tippelsz. Van kutyám, így írtam a válaszom is. Azt kérdezted, mi a véleményetek. Leírtam. Picit értek is hozzá. De te makacsul ragaszkodsz a saját igazadhoz, mondhatni tippjeidhez. Kielemeztem a lényeget a videóból, aminél a zsaruk helyében én sem tudtam volna másképp cselekedni.

Jó hogy nem várjuk meg egy nem együttműködő, agresszív embernél, hogy két kutyájához szakember kijöjjön és majd magához édesgeti őket. Ez nem így működik, kérdező.


Mint írtam: sajnálom a kutyákat, de ennél az esetnél rendőrként nem lehetett volna másképp intézkedni. Volt figyelmeztések tucatja, aztán ugrottak a kutyák. Ez van. A pali hibájának a kutyák itták meg a levét. Ez van.

2023. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy így gondolod. Szerencsére több millió ember másként látja. Az összevissza lődözésre nem reagáltál. Sem a rendőrök, sem civilek élete nem volt veszélyben, hogy éles fegyvert vessenek be. A gazdától eltekintve, az állatoknak is kellene, hogy legyenek jogaik. Ezek a kutyák nem támadtak, hiába próbálod magyarázni. Féltek!! Nem érdemeljük meg a kutyákat!!
2023. máj. 22. 20:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Megállt a fegyverhasználat esete. Még Magyarországon is jogszerű lenne, Amerikában pláne az volt.
2023. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jó! Te elfogult vagy a rendőrök irányában, én pedig a kutyák felé. Azt írtad, kicsit értesz is hozzá. Nem tudom pontosan mihez, de én meg a kutyákhoz értek. Ezek a kutyák pórázon voltak, semmivel nem voltak agresszívebbek, mint bármelyik más kutya lett volna egy ilyen helyzetben. Ha szabadon lettek volna egész másképp kellene a dolgot megítélni. Nem voltak semmi olyanra tanítva, mint amire az első hozzászólásodban utaltál az "idióta" gazdájuk által. Nem is értem honnan szedted ezt. A fiatalabb mindössze 9 hónapos volt. Rosszul mérték fel a helyzetet jócskán. Köszi, hogy írtál.
2023. máj. 22. 21:05
 8/14 MDetty87 válasza:
49%

Kedves Kérdező!

Engem nagyon megviselt az eset. Több felvételt megnéztem. Az egyiken Loui a gazda még csak kíséri a számomra bűntett helyszínére Marshall és Milliont miközben a rendőrök fegyvert fognak rájuk. A két kutya nyugodt és higgadt volt.

Van egy hosszabb felvétel amin már a tetthelyen vannak itt hosszú ideig öleli nyugtatja őket és a két kutya nyugodtan ül Loui lábainál.

Van egy harmadik felvétel amin Marshall családját védelmezően a rendőrökre ugat, azok lelövik. Million megpróbál Loui lába mögé bújni akit letepernek. Million menekül. És a hős rendőr hátulról lelövi a menekülő kutyát.

Szerencsére sokan vagyunk a Földön akik harcolunk az igazságukért. Vannak facebook csoportok ahol olyan emberek írnak róluk akik ismerték őket . Van aki ezt írja: bocs google fordítós

„Mariane Jamalia B. Pailden 1 napja.

Emlékszem, először láttam Marshallt ezen a területen. Az út közepén ült a csónakjuk előtt póráz nélkül. Emlékszem, különösképpen féltem és aggódtam, amikor a kutyám izgatottan ugrálni kezdett. Abbahagytuk a sétát, és megvártuk, míg a Marshall tulajdonosa észreveszi. Emlékszem, megparancsolta Marshallnak, hogy menjen be a csónakba. Emlékszem, Marshall bement azon a kis hídon. Emlékszem, lenyűgözött az imént történt. Tovább sétáltunk, és láttuk, hogy Marshall a csónakban csak néz, miközben a kutyám tovább ugrált, ahogy játszani akart. Aztán eszembe jutott, hogy Millions egy kiskutya Marshall mellett ült. Bárcsak lenne egy videóm erről az eseményről, hogy a világ lássa. Még mindig összetört a szívem”

Keresd fel van honlapjuk is.

[link]

2023. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondolod, és nagyon sajnálom, hogy Téged is ennyire megviseltek a történtek. Engem is nagyon megviselt, nagyon drámai az egész. Mindenki, aki jobban belefolyt a történetbe, tájékozódott, utána olvasott, az tudja, hogy helytelen volt az eljárás. Közelít a másfél millóhoz az aláírás, ami azért kicsit jó érzéssel tölt el. Szegény kutyusokat nem lehet visszahozni, de talán hasonló eset nem fog előfordulni többet.
2023. máj. 23. 18:08
 10/14 anonim válasza:
Sziasztok, újra én. Még mindig annyit gondolok szegény kutyusokra… nagyon-nagyon sajnálom őket, és még mindig nem tudom elhinni, hogy ilyen megtörténhet !! 😭
2023. máj. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!