Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Anno ha csak az ügyész kérte...

Anno ha csak az ügyész kérte volna, hogy maradjak letartóztatásban, ott maradtam volna?

Figyelt kérdés

2021. április végén csináltam egy hülyeséget (előtte sokat), Debrecenbe bementem a mecsetbe és elvittem több százezer forintot.

Hát nem ma volt...

április 30-napon tett feljelentést a sértett, már akkor megkezdték a felkutatásomat, meg sem várták hogy haza érjek, a városban este elfogták, előállítottak, őrizetbe vettek és május-3 án a bíróság letartóztatott (nyomozási bíró). Majd 2021 november végén lett vádirat, amiben az ügyészség 1 év 6 hónap letöltendő börtönt indítványozozt ha beismerés előkészítő ülésen a cselekményt és lemondok a tárgyalásról.


Megjegyzem, hogy a többszörös halmazati és, hogy visszaeső vagyok, emiatt a felével emelkedik, na nem részletezem és max. 4 év 6 hónap szabadságvesztéssel büntetik.

Emiatt feltehető volt, hogy megszöknék, elrejtőznék.

A vádiratban egy nagyon kedvező ítéletet indítványozott az ügyész 1 év 6 hót.


2022. január 13-án előkészítő ülés volt 11 órakor.


Az előkészítő ülésen beismertem a vádirattal egyezően a bűncselekményt és lemondtam a tárgyaláshoz való jogomról, melyet a bíróság végzéssel elfogadott, és ítéletet hozott. Az ügyészi indítvánnyal megegyezően 1 év 6 hónap börtönre ítélt és 2 év közügyektől eltiltásra.


Én és az ügyvédem fellebbeztünk enyhítésért, ezért az ügy másodfokon folytatódott.


Ezután a kényszerintézkedésről kellett dönteni. Először az ügyész nyilatkozott és meglepően kivételesen jót akart nekem, hiszen indítványozta a bíróságnak, hogy súlyosítási tilalom van, másodfokon 1 év 6 hónapnál többet nem kaphatok, és már 8 és fél hónapot kitöltöttem előzetes fogvatartásban. Erre tekintettel már nem állnak fent letartóztazási feltételek és indítványozta, hogy szabadlábra kerüljek, a továbbiakban szabadlábon védekezzek. Természetesen az ügyvéd és én is ezt indítványoztuk. A bíró kiengedett és délután 3 kor már elhagytam a börtönt.


Az érdekelne engem, hogy ha egyedül az ügyész indítványozta volna a letartóztatás fenntartását, akkor nem engedett volna ki a bíró, lehettem volna ott másodfokig?



2023. júl. 5. 19:22
1 2
 1/11 DK-s ***** válasza:

Ez teljesen ostoba indítvány lett volna, és a bíró kapásból utasította volna el.


1 év 6 hónapnál többet nem kaphatsz, abból 8 és fél hónapot már leültél. Mivel nem írtál kizáró okot, ezért elvileg a negyed kedvezményed is meg van, az újabb 4,5 hónap, eddig 1 év 2 hónapnál tartunk. Ha a másodfok nem zajlik le 4 hónapon belül, beperelheted az államot jogellenes fogvatartásért. XD

2023. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 DK-s ***** válasza:

Bocsesz, elszámoltam.


1 év 1 hónap, és 5 hónapon belül.

2023. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ....


A bíró azért az iratokból hozza a döntését, nem szentírás, hogy amit az ügyész kér, azt adja....


Legalábbis nálam ez a helyzet.


Ha az a bírói álláspont, hogy nincs ok az előzetes további fenntartására, akkor megszüntetjük.


Az ügyészi indítványt alá is kell támasztani, nem elég csak hivatkozni az okokra ( szökés, elrejtőzés veszélyére, bizonyítási eljárás befolyásolására, tanúk megfélemlítésére...etc. )


Mondhatja az ügyész, hogy tartsuk fenn továbbra is, de indokolnia kell.

2023. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

DK-s.

Velem nem volt probléma.

Mondta is egy egy őr, hogy mintarab vagyok.

Volt, hogy kint összefutottam már őrökkel, villamoson, akik ott dolgoztak és jót beszélgettünk. Ráadásul az egyik reintegrációs tiszt asszonnyal is összefutottsm és 3 percet beszélgettünk, kérdezte, hogy hogy vagyok stb. Mondta is, hogy szabadéletben ha összefutnak volt elítéltekkel, szokták köszönni, ha úgy adja pár mondatot váltani.

2023. júl. 5. 20:11
 5/11 DK-s ***** válasza:

#3-nak:


Ha, tételezzük fel hogy elhiszem azt hogy ügyész vagy, akkor kinyílik a bicska a zsebemben a dumádtól!


NE HAZUDJ!

2023. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3

A DK-s válaszát olvasd el, igaza van neki is.


1 év 6 hónapból lejön a 2/3 kedvezmény, velem semmi baj nem volt, megkaptam volna. Ha a kedvezmény lejön, az pont 1 év. 8 és fél hót leültem, ha megkapom a kedvezményt, akkor 3 és fél hót kell még ülnöm, de 3 és fél hó alatt nincs másodfokú ítélet és ha márpedig addig nincs másodfokú ítélet, az 2 évet leültem a kedvezményt megkapnám, utána ha ülnék, jogtalan fogvatartás lenne.


Gondolom DK-s erre gondol.

2023. júl. 5. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:

3 - as!


Ez nem hit kérdése!


Egyébként meg egyéni szoc. probléma, hogy mit gondolsz...


Viszont attól, még így van.

2023. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

DK-s. A #3 szerintem nem ügyész, hanem bíró.


Van itt ügyész válaszoló is egyébként, a Marika, ha valaki nem ismerné.

2023. júl. 5. 20:21
 9/11 DK-s ***** válasza:

#8-nak:


Nehezen vehető ki a szövegkörnyezetből hogy melyik, ezért én is agyaltam rajta. Igazad lehet, mert azt írta hogy az előzetest "megszüntetjük".


Viszont akkor miért beszél önmagával kapcsolatban, egy mondaton belül kétféle személyes névmású igével?


"Ha az a bírói álláspont, " Személyes névmás: ő


"akkor megszüntetjük." Személyes névmás: mi

2023. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 DK-s ennyire nem megyek bele. Nekem az tűnt fel, hogy a #3 bíró lehet, de már más kérdéseknél is észrevettem.
2023. júl. 5. 20:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!