Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van olyan, amikor a rendőrök...

Van olyan, amikor a rendőrök váltanak vezetésben?

Figyelt kérdés
Ha bemennek a járőrök a rendőrségre felvenni a szolgálatot reggel 6-ra, ugye másnap reggel 6-ig dolgoznak. 24 óra alatt sokat vezetnek. Általában ketten vannak. Szokott olyan lenni, hogy váltanak, mármint cserélnek a vezetésben? Vagy aki azon a szolgálaton vezet járőr, végig ő vezet?

2023. júl. 10. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Minek cserélnének?
2023. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak megbeszélés kérdése. Ha az egyik fáradtnak érzi magát, mindkettőjüknek jobb, ha nem ő vezet.

De egyébként általában városon belül, rövid távokon szoktak vezetni. Az elalvós balesetek pedig tipikusan városon kívüli, hosszabb vezetések alatt következnek be.

2023. júl. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert amúgy én büntetett előéletű vagyok, sok lopást követtem el, és láttam már, hogy amikor Debrecenben megállítottak igazoltatni a rendőrök, láttam hogy addig bekapcsolják a fényhídat, ha úton állnak meg és a fényhíd be, kikapcsoló a kormány közepén van, ott ahol más autónak a duda. Ugyanúgy nyomja meg a rendőr a kormány közepét, bekapcsol a fényhíd és ugyanott kapcsolja ki is.
2023. júl. 11. 21:59
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Tehát Levike vagy
2023. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A járőrök nem 24-eznek. 12/24 12=72-es váltásban dolgoznak.

A rendőrautóknak pedig menetlevele van, amiben fel van tüntetve a gépkocsivezető neve, az ő nevére adja ki a váltásparancsnok a szolgálati gépkocsit és tőle is veszi vissza a szolgálat végén, ő felel a gépjárműért.

Meg aztán nem is mindegyik járőrnek van "ügyintézőije" ami a szolgálati gépkocsi vezetésének egyik feltétele.

2023. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ugyanúgy nyomja meg a rendőr a kormány közepét, bekapcsol a fényhíd és ugyanott kapcsolja ki is."

Ezt álmodtad?

2023. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem. Láttam. Megnyomta a kormány közepét és elkezdett villogni.
2023. júl. 15. 18:17
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem. Láttam. "

Az már gáz, ha valaki összekeveri a valóságot a hallucinációival.

A fényhídnak és a szirénának külön kezelőpanel van a középkonzolon, amit menet közben a jobb egyben ülő kezel, nem a sofőr. A duda ( kűrt) gombja a kormány közepén az ugyanúgy a duda/ kűrt gombja, mint bármely civil autóban. Kb. 20 éve ülök ilyen szolgálati járművekben, hol vezetőként hol járőrparancsnokként a jobb egyben.

2023. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem a vezető kezeli a fényhidat.
2023. júl. 15. 19:57
 10/12 anonim ***** válasza:

"Tehát nem a vezető kezeli a fényhidat."

Alapesetben nem. Bár elvben ő is kezelheti, pont úgy hozzáfér mint a jobb egyben ülő, hiszen középen van.

2023. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!