Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Négyezer forint lopás miatt...

Négyezer forint lopás miatt megéri biztonsági őrséget állítani fel, miért inkább nem rendőrrel biztosítják a helyszínt?

Figyelt kérdés

Egy városba most nyáron június 15-től augusztus 15-ig színházi előadások vannak az egyik szabadtéri színpadon, heti 3x.


Egy rutinos ember tudta, hogy hol és mikor kell hátul ügyesen beosonni a színészek öltözőjébe. Besurrant míg a színpadon tartott az előadás és kutatott a táskakba, majd mindössze 4 ezer forintot lopott el, majd távozott.


Azóta, ha műsor van biztonságiőrök is vannak a színpad minden oldalán, meg a művészi bejárónál, ahol az öltözőkhöz kell menni.


Komolyan 4 ezer forint lopás történt és emiatt megbíztak egy biztonsági őri céget? Vagy nem az érték számít, hanem hogy lopás történt és az okozott nagy hangsúlyt?


Sok pénz egy biztonsági cég megfizetése, miért nem egy rendőrt állítottak oda?



2023. júl. 12. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a rutinos beosonó csak nem Levike volt????

És ő írt most ki erről kérdést is????

2023. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrt ugyanúgy ki kell fizetnie a rendezvény szervezőjének, mint a biztonsági őrt.
2023. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Zárható öltöző olcsóbb lenne.
2023. júl. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, hogy a rendőrséget az állam fizeti.

A szolgálatirányító tiszt még azt mondaná, hogy az egyik éjszakás járőr 20.00-tól 22.00-ig X szabadtéri színpadnál lásson el bűnmegelőzési feladatot, előtte utána meg rója az utcákat mint mindig.


Ha meg X security cég védi a területet, azoknak a rendezvényszervező sokat fizet.

2023. júl. 13. 00:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. Mióta közfeladat egy (magán)rendezvényen a rendet biztosítani?

"A szolgálatirányító tiszt még azt mondaná, hogy az egyik éjszakás járőr 20.00-tól 22.00-ig X szabadtéri színpadnál lásson el bűnmegelőzési feladatot, előtte utána meg rója az utcákat mint mindig." És akkor 20.00-tól 22.00-ig ki járőrözik? Talán arra az időre állítsanak szolgálatba egy másik rendőrt? Annak ki fizeti a bérét? Nincs itt valami ellentmondás?

2023. júl. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Adott egy 200 ezres város. Éjjelente tegyük fel 8 rendőrautó van a városban, akik járőröznek, szét vannak területileg osztva. Ha egy agresszív részeg csabat rendbontást csinál, kihívják a rendőrséget és 5 járőrkocsi megy ki a helyszínre. Ha nagyon súlyos a helyzet mind a 8 kimegy.


Addig kik járőröznek?


Ilyen is van.


Láttam már, hogy egy szombat éjjeli bulis napon összebalhézott egy rakás csapat, jó sok rendőrkocsi kiment. Szerintem az összes. Addig kik járőröznek?


Hát addig senki.

2023. júl. 13. 00:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Sőt szerintem 8 sincs. Van vagy 4 járőrkocsi az egész városban úton.
2023. júl. 13. 00:39
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Azért a tömegverekedés kicsit komolyabb probléma, mint egy öltöző "védelme".

Mi köze a rendőrségnek egy színházi előadáshoz?

Fizesse a szervező a biztonsági személyzetet.

2023. júl. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!