Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos ez a bümtető eljárás?

Jogos ez a bümtető eljárás?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen 2 hete a kapu elé parkolt egy másik részleg dolgozója furgonnal, nem tudtunk bemenni. Szóltam a főnököknek meg a kérdéses személynek megüzentem Facebookon, hogy ebből még baj lesz, múlt héten megint oda parkolt.


Erre én 2 gumijának kicsavartam a szelepét, leeresztettem a gumikat.


Ezt felvette kamera, a cégről fegyelmivel kirúgtak, a rendőrség meg bümtető eljárást indított ellenem, rongálás, zaklatás és garázdaság vétségében.


Korábban már több ilyen ügyen volt, ez miatt 3 napig örizetben vtam és azt mondták, hogy letöltendőre kell számítani.


Jogos ez herce-hurca, nem volt igazam??



2023. júl. 13. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy igazad volt-e, hanem hogy a vélt igazadat szabálytalanul próbáltad érvényesíteni. Ilyen téren tökéletesen jogos az eljárás.


Megjegyzés: vicces, hogy a rossz helyen álló autót éppen azzal bünteted, hogy kvázi mozgásképtelenné teszed.

2023. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt már ilyen ügyed, több is, akkor már megtanulhattad volna, hogy nem sokra mész az ilyen agresszív viselkedéssel. Azt jól tetted, hogy szóltál a főnöknek, ez a helyes út. De ha már úgy érezted, hogy a kollégára is külön rá kell írnod, akkor miért kell rögtön fenyegetőzéssel kezdeni? Annyit is írhattál volna neki simán, hogy Sanyi legközelebb ne álld el a kaput, mert nem tudunk bemenni.

Ha leültetnek kicsit pihenni, akkor töltsd azzal az időt, hogy tanulsz egy kis önkontrollt meg konfliktuskezelést.

2023. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 árokpart ***** válasza:
0%
Ilyenért büntetőeljárás? Mi köze ehhez a rendőrségnek, hiszen mégcsak a gumi meg sem rongálódott. Neked kellett volna határozottabbnak lenned a rendőrségen. Nem is garázdaság, hiszen erről maximum te meg akivel kiszúrtál az tudott ,tehát semmilyen kirívó esemény nem történt ami egy közösségre kihatott volna. Semmilyen büntetőügyról nem beszélhetünk, felkérsz egy közepes ügyvédet aztán simán meg kell, hogy szüntessék az eljárást. Sehol a világon máshol nem indítanának ilyesmiért büntetőeljárást.
2023. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem persze. Ha felnin elindult akkor az kuka.
2023. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 - as !


Nagyon el vagy tévedve!


"Semmilyen büntetőügyról nem beszélhetünk,"


De. rongálásról. Btk. 371. §. Meg is indult az eljárás.....


"Sehol a világon máshol nem indítanának ilyesmiért büntetőeljárást."


De. Amelyik ország törvényei szerint ez ugyanúgy bűncselekmény, mint nálunk, ott indul eljárás.


Kérdező!


nem az a lényeg, hogy igazad van - e....

hanem hogy törvénytelenül szereztél érvényt a véleményednek.

Megrongáltál jogellenesen egy autót, hogy a vélt igazadat érvényesítsd.

2023. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3 - as!


"hiszen mégcsak a gumi meg sem rongálódott. "


A megrongálódás, mint állagsérelem a bűncselekmény befejezettségéhez kell.

A kérdező kicsavarta a szelepeket a gumiból, vagyis amit csinált, az a rongálás kísérlete.

Ami ugyanolyan büntetési tétellel jár, mint a befejezett alakzat, azonban enyhítő körülmény.


Ha elindult volna így az autó, az állagsérelem bekövetkezik...

2023. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!