Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felfüggesztett szabadságveszté...

Felfüggesztett szabadságvesztést lehet kapni ezután is?

Figyelt kérdés

Ha egy ember sok éve lopásokat követ el, régen kapott pénzbüntetést, aztán felfüggesztett börtönt, majd megint felfüggesztett börtönt, majd harmadjára is azt. Aztán nem ért célt a felfüggesztett, és letöltendőt kapott, ült is. Majd újra ott folytatja ahol abbahagyta, nem bír magával, ahonnan csak lehet lop pénzt. A rendőrség rájön, hogy x személy az akit ismernek nagyon. Beidézik egy lopási ügybe és meglepetésképpen közölnek még vele vagy 30 rendbeli lopát, amit addig elkövetett.


Kaphat-e az illető letöltendő után felfüggesztett szabadságvesztést, vagy nem? Esetleg nem is szabad a hatóságoknak már letöltendőnél enyhébbet se adni?


Arányosság szerint ítél a bíróság, de nincs a törvényben benne, hogy ha valakit régen felfüggesztettre ítélt a bíróság, de nem ért célt, később elkövetett megint bűncselekményt, ezért már letöltendőt kapott, le is ülte, és ha mégegyszer valamit csinál mindenképp letöltendőt kell adni, ergó ha nincs benne a törvényben, akkor szabad felfüggesztettet is.



2023. júl. 21. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Leülöd levigyula. Pont. Törődj bele.
2023. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gyerekeken hangzik, de mi lenne ha az ügyész ugye letöltendőt indítványoz és a vádlott ezt mondaná a bíróságon a bírónak, hogy: "Ne tessék már börtönre ítélni, mert én a Balogh Gyuszika vagyok, és ne tessék már börtönre ítélni a két szép szememért. Nem szeretnék börtönbe menni."

Erre mit reagálna a bíró?

2023. júl. 21. 15:03
 3/11 A kérdező kommentje:
*gyerekesen
2023. júl. 21. 15:04
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Röhögve fogja modnani az ítéletet.



Miért is kéne veled bárkinek jófejnek lennie veled? Te dicsekszel azzal mennyit lopkodsz, és mennyit zsebelsz be. Te jófej voltál azzal, akitől loptál? Nem.

Viseld a következményeket. Aki nem lop, az még felfüggesztettet sem kap. Próbáld ki majd, ha kijössz a böriből, milyen a nem-tolvaj életmód. Nem kell többé bíróságra meg kihallgatásokra járnod. Tök fura lenne neked. Felborul a heti rutinod.

2023. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond levike hogy te a felfüggesztett ideje alatt követted el az összes lopásod ugyhogy a letöltendő az garantált.
2023. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy Levike vagyok és rólam van szó.
2023. júl. 22. 00:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Na ne mond, ügyvédként, és volt rendőrkénnt úgy ismerlek, mint a rosszpénzt
2023. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sőt még Gyula is vagy. Micsoda váratlan fordulat!!!
2023. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként arra gondoltam, hogy ha gyanúsítottként lennék bent a rendőrségen és egy az ügyhöz nem tartozó lopásom is elmondanám a nyomozóknak, hogy 2017 májusba egy box klub öltözőből egy rendőrtől is loptam 55 ezer forintot, ugyanaz ruha másis zsebben egy eredeti rendőrigazolvány volt, és így tudom, hogy rendőr volt az illető. Azaz hogy rendőrtől is loptam. Felderítetlen maradt, már ha tett a rendőr feljelentést. De elévült és jogilag nem lehet felelőségre vonni.


Gondolom lenne azért megjegyzésük, mit mondanának?


Biztos nem azt, hogy "jaj de jól tetted, bravó, jár a taps...", hanem azt mondanák, hogy "szégyelld el magad, ellopod más pénzét, amit más megkeres? Szánalmas vagy!!!"


Utóbbit mondanák vajon?

2023. júl. 22. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de azt is, hogy uccu, neki! Irány a rendőrség, vallomás, jegyzőkönyv, majd bíróság. Olyan vagy, mint a Repülős Gizi, csak nem repülővel jársz besurranósan lopni.
2023. júl. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!