Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Összbűntetés esetén a felfügge...

Összbűntetés esetén a felfüggesztett szabadságvesztést azt miként értékeli a Bíróság ?

Figyelt kérdés
Mert van 1év2hónap fogházam 2 évre felfüggesztve.De van még egy lopás bűntettem folyamatban (rendőrségi szakban) ,ennél az elsőfokú ítélet kihirdetését megelőzően kerültem gyanúsításra. Tehát röviden kaphatok -e ettől súlyosabb felfüggesztettet (pl 2év börtön 4 évre felfüggesztve),vagy le kell töltsem ténylegesen mindkét ítéletet.Persze csak akkor ha a második ügyben is jogerősen elítélnek.

2022. nov. 27. 00:54
 1/5 A kérdező kommentje:

93. § (1) Ha az elkövetőt több, határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítélik, a jogerősen kiszabott büntetéseket - törvényben meghatározottak szerint - összbüntetésbe kell foglalni, ha az elkövető valamennyi bűncselekményt a legkorábbi elsőfokú ítélet kihirdetését megelőzően követte el.


(2) Összbüntetésbe csak olyan végrehajtandó szabadságvesztések foglalhatók, amelyeket az összbüntetésbe foglaláskor még nem hajtottak végre, vagy amelyeket folyamatosan hajtanak végre.


(3) Ha felfüggesztett szabadságvesztést kell utóbb végrehajtani, azt az összbüntetésbe foglalás szempontjából a továbbiakban végrehajtandó szabadságvesztésnek kell tekinteni.


(4) Nem foglalható összbüntetésbe

a) a korábban már összbüntetésbe foglalt büntetés,

b) a pénzbüntetés és a közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztés.

2022. nov. 27. 00:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Most kéne ügyvédhez fordulnom ,mert ez a törvény értelmezése és nem egyáltalán nem része az alapműveltségnek.Aki tud segítsen kérem.
2022. nov. 27. 00:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezen? A felfüggesztett büntetésed letöltendőre fogják változtatni, és hozzácsapnak még néhány évet, mivel a jelenlegi büntetésed úgy látszik, hogy nem érte el a célját.
2022. nov. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Levike, kérdezd a nyomozó haverjaidtól. Ne elefántos emaileket küldj, hanem ezt kérdezd meg :)
2022. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez nem volt még jogerős sőt a tárgyalás se volt kitűzve amikor a másodikat elkövettem.

Ön arra válaszolt ha jogerős egy felfüggesztett és utána követnek el valamit. Az nekem is nyilvánvaló.

2022. nov. 27. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!