Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ilyen ügyetlen tolvajoknak...

Az ilyen ügyetlen tolvajoknak néhány forintért megéri kockáztatni?

Figyelt kérdés

Tegnap Nyíregyházán bementem edzeni egy edzőterembe, amikor végeztem azt láttam, hogy kétségbeesetten egy fiatal gyerek jön oda a recepcióhoz, hogy amíg zuhanyzott edzés után, valaki ellopta az övtáskáját. Benne volt a pénztárcája, abban minden irat, személyi, lakcím, adókártya, bankkártyák, jogsi, egyéb iratok, meg a lakáskulcsa. Nos a pénztárcában 1500 forint volt kb. Egy ezres, meg némi apró. Ott mondta, hogy itt lakik Nyíregyházán, de a lakcíme Jánkmajtison van, az van a lakcímkártyán. Elmondása szetint míg edzett, nem hagyta az öltözőben, mert tudta, hogy gyakoriak a lopások, meg feltörték már sokszor a szekrenyeket, ezért bevitte magával, amikor végzett, átöltözés előtt zuhanyzott, a zuhany előteŕében a törülközőn volt az övtáskája, és nem lát rá, mert a zuhanyzó és a pad között el kell húzni egy függönyt, ha zuhanyoznak. Mire végzett, odalett az övtáska. Én a pultnál direkt kértem egy kólát, megittam és közben hallgattam, hogy meséli. Aztán elmentem.


A kondi folyosója viszont be van kamerázva, ráadásul kettő kamera néz az öltözőajtókra. Egy a női, egy a férfi öltöző ajtajára. Úgyhogy itt, ha mondjuk a rendőrséghez fordulnak, akkor meglesz a tettes.


Elgondolkodtam. Az ilyen tolajok, akik képesek elvinni egy egész táskát, aztán szembesülnek vele, hogy pár forint van a tárcában, mert más számára értéktelen, biztos kidobja a kukába, megèri e kockáztatni 2 év börtönt?


Rengeteg ilyen van és Nyíregyházán meg kiemelkedő a bűncselekmények száma.



2023. júl. 27. 11:15
 1/9 A kérdező kommentje:
*tolvajok
2023. júl. 27. 11:17
 2/9 anonim ***** válasza:

Hiába van kamera, az öltözöbe bárki bemehet, föleg, ha ránézetre edzeni/zuhanyozni akar. Nem feltétlen lopási szándékkal megy oda, egyszerüen meglátta a táskát, betette a saját szekrényébe, utána meg simán el tudja vinni.

Szóvan nem igazán kockáztat, mert maga az öltözö - érthetö módon - nincs kamerázva, a többi meg nyilvános terület.

2023. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:

Ügyfélhez betörtek. A rendőrség nem fogadta el a videófelvételt, ahogy a kamerarendszer rögzítette. Végül az elvittük abban a formátumban, ahogy kérték. Akkor még DVD lemezen. A rendőr közölte: Ez a Kovács Józsi (A nevet talán már akkor sem tudtam, amikor a kapun kiléptünk. Természetesen a név fiktív) Mit csináljak vele?. Ebből komoly anyázás lett, de a rendőrök ennyiben hagyták az ügyet.

2023. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Levike nem unod még? Gyógyszereid bevetted?
2023. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Odáig olvastam, hogy gyulácska edzeni ment.

Hahahaha, besza>rok 😂😂😂😂

Nem azt monndtad még tavaly, hogy nem mész többé Nyíregyházára? A saját megyédben már mindenki felismer és páros lábbal rúgnak ki mindenhonnan? :D

2023. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom a fiatal fiút, hogy a legfontosabb dolgait vitték el. Azt mesélte, Nyíregyházára jár a Nyíregyházi egyetemre és, hogy nyáron is Nyíregyházán van nem csak tanévben.


Most gondoljátok el, hogy elvitték a lakáskulcsát, iratait, hogy megy be a lakásba? Lakatossal fel kell töretni az ajtót. Oké, akkor be tud menni. De a feltört ajtót, hogy csukja be? Egész éjjel úgy alszik? Aztán meg éjjel bemehet ida is bárki.

2023. júl. 27. 11:54
 7/9 A kérdező kommentje:
*oda
2023. júl. 27. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyire sajnálod, minek lopsz emberektől? Be leszel zárva hosszú időre, csak menjek le érted valamikor.
2023. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg visszaadhatnád neki a cuccait.
2023. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!