Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Idézés szabálysértési ügyben....

Idézés szabálysértési ügyben. Ebből nem lehet nagy baj?

Figyelt kérdés

A Debreceni Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály Szabálysértési Előkészítő Alosztály idézést küldött nekem szabálysértési ügyben.


Engem a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 177. paragrafus (1) bekezdés a. pontjába ütköző és a szerint minősülő a tulajdon elleni szabálysértés szabálysértés elkövetése miatt folytatott előkészítő eljárásban tartandó meghallgatásra 2023. augusztus 23. napján 09 óra 00 percre eljárás alá vont személyként idéz.


Megnéztem az adott joghelyet, amit fentebb írtak és a 177. paragrafus (1) a. pontja azt írja, hogy: Aki ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopás, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot követ el, szabálysértést követ el.


Ez szerintem az első, "lopás" lehet.


Egy halom információ, figyelmeztetés, jogok vannak írva.


A végén még az is írva van, hogy:

Debrecenben a Sámson úton halad kifelé a város irányából. A Sámsoni út vége felé lesz egy "rendőrség jobbra 100 méter" előjelző tábla. A táblát követő szervízútra kell letérni jobbra. A szervízút végén szemközt lesz egy fekete kerítés. A kerítésen túl jobb oldalon van az alosztály épülete. A fekete kerítésen az alsó gombon (KMB alosztály) kell becsengetni, és mondani, hogy B... B... hoz jött meghallgatásra.


Ez egy lopás szabálysértés lehet.


Mivel ez szabálysértés, mert valamit elloptak, gondolom pénzt, mert az iratok lopása az nem szabálysértés, ezért csak pénzre tudok tippelni, az is 50k alatti, így engem a fentebb írtak miatt idéznek.


Ez mivel egy csekély ügy, ha bemegyek, nem lehet nagy baj? Onnan nem visznek börtönbe? Meghallgatás után lehet hazajönni?


Csak azért kérdezem, mert "eljárás alá vont személyként" vagyok idézve.


Furcsa egy idézés, ilyent még nem láttam.



2023. aug. 3. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

"Furcsa egy idézés, ilyent még nem láttam."

Ezek szerint másfajta idézést már gyakran láttál.

Akkor nyilván ismered az eljárást és van bevált ügyvéded.

Célszerű felhívni és magaddal vinni.

2023. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha rossz ember tárcáját loptad el, akkor lehet, hogy a "meghallgatás" után soha többet nem fogsz lopni.
2023. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Levi Gyula?
2023. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Visszaküldtem az idézést egy másik borítékba nekik és egy cetlire azt írtam, hogy Orbán Viktort és társait idézzék helyettem. Azt kellett volna csinálnom, hogy egy zsák krumplit venni és az idézéssel visszaküldeni a rendőrségre, és odaírni, hogy ezt a zsák krumplit küldjék tovább Orbán Viktornak, és őt, őket idézzék lopás miatt.


Úgyse megyek kihallgatásra, mert úgy szoktam ezt, hogy előtte elmegyek az orvoshoz és kérek egy orvosi igazolást, majd kimentés képpen elküldöm a yardnak.


Egyébként az ügybe idéztek, hogy a Debrecen, Mikepércsi út 10. szám alatt található Turn termek egyeik edzőtermében a szertárból az edző táskájából, az abban lévő pénztárcából elvittem 6.500 forintot. Jól hallottátok 6.500 forintot. Ennyiért feljelentést tett.


A rendőrség nyilvános helynek ítélte meg a lopási helyszínt, ezért szabálysértésnek minősítette, ami rendben is lenne, de mivel a Kisújszállási szabálysértési értékre dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétség miatt már ügy van folyamatba ellenem, ezért ezt is bűncselekményként kellett volna a rovásomra írni, mert második és ez már kimeríti a szabálysértési értékre üzletszerűen elkövetett lopás vétség alakzatot.


Tudom, hogy örüljek, hogy szabálysértésnek titulálják, én meg javítom itt ki, azaz magam ellen beszélek, de most ez a ritka pillanat van, amikor azt kell mondanom, hogy igen ez törvényileg szabálytalan és bűncselekményként kellene nekem felróni.

2023. aug. 4. 01:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az elkövetési idő most 2023 július 10. körül volt, akkor körül vittem el a pénzt.
2023. aug. 4. 01:13
 6/9 anonim ***** válasza:

"Visszaküldtem az idézést egy másik borítékba nekik és egy cetlire azt írtam, hogy Orbán Viktort és társait idézzék helyettem."



Ha ez igaz, akkor te orvosi hülye vagy, kérdező!

2023. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"a szertárból az edző táskájából, az abban lévő pénztárcából elvittem 6.500 forintot. Jól hallottátok 6.500 forintot. Ennyiért feljelentést tett."


Kevesebbért is vertek már "agyon" pitiáner kis cserépedény tolvajokat.

2023. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
DE bírom, hogy mondogattad pár hónapja, hogy megváltoztál, és nem lopsz többet. Ez a július 10 alig volt pár hete.
2023. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a szertárból az edző táskájából, az abban lévő pénztárcából elvittem 6.500 forintot. Jól hallottátok 6.500 forintot. Ennyiért feljelentést tett."

Feljelentett? Pedig el is törhette volna a kezed. Abból talán tanultál volna, ha két hónapig nem tudod megfogni a pisilődet egyik kezeddel sem, mert könyékig be van gipszelve. :)

2023. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!