Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi feljelentést...

Rendőrségi feljelentést kaptam ami jogtalanul történt. Mit lehet tenni ebben a helyzetben ?

Figyelt kérdés

Lakott területén belül, az úttesten gyalogoltam annak ellenére, hogy az adott útszakaszon (mindkét oldalon) jól kiépített, gyalogos közlekedésre alkalmas járda van kiépítve.

A cselekményt észlelve a rendőr járőr azonnali intézkedés alá vont, mely

során közölte, hogy az általam elkövetett szabálysértés miatt feljelentéssel él velem szemben, melyet ő szerinte én meg megértettem, sőt tudomásul is vettem, azaz szabálysértés elkövetését elismertem a helyszínen.


Na most az történt valójában, hogy a már fentebb lévő útszakaszon (járdán!) szokásom általában közlekedni, mivel faluban élek és azon az útvonalon hamarabb fel érek a központba.

A helyzet valójában úgy történt, hogy én felmentem mint már említettem a központba biciklivel az említett utón/útvonalon.

Haza értem és ahogy tudomásomra jutott hogy, a cigarettám és a benne lévő gyűjtőm (a gyújtónak nálam eszmei értéke van) nincs meg igy vissza mentem ugyan azon az útvonalon gyalogosan közlekedve a járdán.

A járdáról megpillantottam az épp elhagyott dohánykészletem igy ki mentem érte az útra és felvettem azt. Azon nyomban a rendőrség ott ált és nem adtak számomra tudomást arról hogy, fel vagyok e jelentve vagy hogy egyáltalán el fogadom e.

Tehát még el sem lett volna esélyem fogadni a feljelentést. Csak annyit mondtak hogy, közlekedjen tovább a járdán és elmentek ők is a dolgukra tovább.

Erről a történetről szeptember 4.én kaptam értesitést e-mailban , ott kiderült hogy ezért engem 26ezer forintra büntettek meg.

Mivel nem volt jogos a rendőrség részéről és közölve sem lett, hogy feljelentést tettek e volna ellenem abban az adott percben mikor a dolog megtörtént, igy abszolút nem érzem ezt jogosnak.

És nem vagyok hajlandó ki fizetni a semmiért 26ezer forintot!

Szóval ilyenkor mi a teendő ?

Mit és hogyan kell lépni ?


2023. szept. 5. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Jogos ki kell fizetni
Nem jogos főleg hogy tudomást sem adtak róla hogy fel leszek jelentve
8 szavazat
1 2 3
 1/25 DK-s ***** válasza:
16%

Ignorálom a kérdésed.


A fent ismertetett laikus élethelyzet teljes ellentmondásban van, a túl szakszerű ismertetéssel.


Rendőr vagy? (plusz troll)

2023. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom igazoltattak, innen tudják az adataidat. Aztán kb. 5000 Ft helyszíni bírságot akartak kiszabni, de nem fogadtad el. Ha a helyszínen “pattogtál”, akkor nincs értelme meghallgatást kérelmezned, ha ott tisztelettudó voltál akkor sem sok, de kérheted csökkentését.

Ha keményen bele akarsz állni, akkor meg leülheted fogházban naponként 5000 Ft-tal…



1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól


Gyalogosok közlekedése

21. § (1) A gyalogosnak a járdán, ahol pedig járda nincs, a leállósávon, az útpadkán vagy a kerékpárúton kell közlekednie.

[link]

2023. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sántít a történet. Szerintem nem feljelentés történt, hanem helyszíni bírságot kaptál. A kettő nem ugyanaz, feljelentéskor először nyomozás van, majd annak az eredményének függvényében a bíróság mond ítéletet, ami lehet pénzbüntetés. Ez hónapok, akár évek alatt folyik le. A helyszíni bírságot az intézkedő hatóság a helyazínen, azonnal kiszabja. A cselekmény oké, de tisztázzuk hogy mit kaptál, mert nem mindegy. Ha bíróságon mondták ki az ítéletet az ellen fellebbezhetsz. A helyszíni bírság ellen utólag már nem tudsz.
2023. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Egyszerű lakos ,magán személy vagyok!

Igy hát kíváncsi vagyok ilyen helyzetben mitévő lehetek ha nincs ismeretségi/baráti köröm akitől ezt megtudakolhatnám esetlegesen.

Mivel az oldal arról szól hogy, általában megnem értet(válasz neélküli ) kérédsre válaszoljon az emberi lény igy bátorkodtam megkérdezni.

Akit helytelenül büntettek meg ekkora ősszegre kérdés nélkül és aki épp nem teheti meg hogy ezt ki is fizesse az mitévő legyen?!



A fent ismertetett laikus élethelyzet teljes ellentmondásban van, a túl szakszerű ismertetéssel."


1.A túl szakszerű ismertetés megye, irányitószám, város, utca "helyszín" és ház szám esetében lett volna " szakszerű ismertetéssel" (legalább is nálam!) Szóval kissé erősen túlzol!

2023. szept. 5. 12:26
 5/25 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért írtam igy le a történetet ilyen formában ennyire!

Nem csekket kaptam, de még csak a helyszínen felszólítás sem történt a feljelentésre, közben benne van az ügyfélkapumra érkezett dokumentumban hogy én igen is el fogadtam azt a feljelentést amiről ott a helyszínen meg sem kérdeztek. Nem volt nagy sztori de előtte rá kérdeztek hogy mikor születtem és mivel faluról van szó igy kb 5éve ismerem a hatóságot ahogy a itteni falusi hatóság is a lakosok többségét.

De nem érzem jogosnak ezt az ősszeget és a történetet sem!

Miért ? Mert nem kedvből kóboroltam az úttesten hanem okból mert ha egy személy elhagyja azt ami az ő tulajdonában ál akkor ki megy a járdáról és felveszi azt az úttest széléről! Teljesen mindegy hogy egy 600ezer forintos mobilkészülékről vagy épp a nem annyira tehetős 1doboz cigaretta miatt teszi e meg azt az ember.

2023. szept. 5. 12:36
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Kimentél az útra?
2023. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

A kérdés nyilvánvalóan kamu, amennyiben mégsem, a megoldás kézenfekvőbb mint gondolnád.


Ne dohányozz 1 hónapig, így jut pénz a bírságra és a közérzeted is jobb lesz.

2023. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6-os

A járdán közlekedtem. A járdáról vettem észre az út szélén lévő saját tulajdonomban álló(ált)cigaretta és mellette lévő neon narancs színű (napsütésben elég jól észre vehető ) öngyújtóm. Mivel épp az utca elejéről jött a járőr autó igy azonnal vissza fordult és megkérdezte hogy miért nem a jól kiépített járdán közlekedem? Igy az volt rá a válaszom ami megtörtént, plusz ott hevert az öngyújtó és a cigaretta is a kezemben.Igy annyit kérdeztek mikor születtem ,erre tisztelet tudóan válaszoltam és erre ők annyit mondtak hogy persze ez jó kifogás lehetne. És elmentek tovább. Igy már kb 2-3napra meg is kaptam ügyfélkapun a dokumentumom amiben az említett ősszeg szólt és persze az is, hogy feljelentést elfogadtam miközben fel sem tette a kérdést a járőr nem hogy elfogjam e egyáltalán.

2023. szept. 5. 12:48
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Tehát igen. Akkor perkálsz kisfiam.
2023. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

7-es Azért ne egyél ennyire szakszerűtlen.

Egy egy kérdés amire annyit vártam hogy mit lehet ebben az esetben tenni.

Mért kötögetsz velem ?Mért jelented ki hogy ne dohányozzak?

Ha te az én esetemben lennél, te lennél annyira buta hogy hagyd magad azért is hagy büntessenek szét ha már csak a saját holmidat sem hagyod elveszni mikor a mai világban ingyen már semmi nincs!?

Esetleg ha nem egy doboz cigarettáról hanem egy saját tulajdonodban lévő telefont hagytál volna el és ugyan igy jártak volna el veled szemben(telefon ősszegétől most az egyszer eltekintve ) akkor neked mi lenne a véleményed?

Én is ki jelenthetném számodra hogy "ne telefonozzál annyit" ?

vagy épp ne vidd magaddal ha kilépsz a saját hazádból ? ?

2023. szept. 5. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!