Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtettem a feljelentést,...

Megtettem a feljelentést, mire számíthatok most?

Figyelt kérdés

Feljelentettem a szomszédomat, mivel többször is ordibálva megfenyegetett piti dolgok miatt, hogy megöl (piti dolog = kivittem a kukát az utcára amikor jöttek a kukások), bántalmazzák a gyerekeiket és egy szemétlerakóra hajaz az otthonuk, emellett minden egyes alkalommal megfélemlít amikor az utcára lépek és gyűlölködve ordibál rólam.

Bizonyítékként biztonsági kamera felvételét tudtam mellékelni, amin nem látszanak de tisztán hallható amint órákon át megállás nélkül ordítanak a gyerekekkel meg szidnak minket, és tanúként a páromat idéztem, aki minden esetkor ott volt velem.


Levélben jelentettem fel őket a VMRFK-on, ők továbbították az illetékes rendőrkapitányságra a levelem a tegnapi napon, de senki sem mondott semmit, hogy most mi fog következni.



2023. jún. 16. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyomozás.
2023. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy idejön valaki kérdezősködni hozzájuk?
2023. jún. 16. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:

felhívnak a feljelentés kiegészítésére.


Hogy te mit mondasz, az egy dolog.

Be kell vinned a felvételeket. Meg kell nézni, hogy pontosan mi szerepel rajtuk és el kell dönteni, hogy büntetőeljárási szempontból mire jók.

Vagy mire nem.


A párod nem jó tanúnak. Nem elfogulatlan.

Olyan kell aki ott lakik, és hallotta, látta (ismeri) a körülményeket, pl. szomszéd.


Kapsz egy határozatot, ha megszüntették az eljárást vagy a feljelentést elutasították, illetve a "de tisztán hallható.....szidnak minket" okán áttették az ügyet a bíróságra, mert ez lehet becsületsértés (rágalmazás), ami magánvádas eljárás, így nem a rendőrség ügye.

2023. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A felvételek már náluk vannak, e-mailben tettem meg a feljelentést, ott elküldtem mindet.


Tanúként apám tudnám még befogni, mivel ő is a nagyját látta, a szomszédokban azért nem bíznék annyira, mivel úgy néz ki itt divat annak a pártját fogni, aki elgázol másokat, aki fenyeget, hogy megöl és aki bántalmazza a gyerekeit. Mindenki normális volt, amíg nem jöttek ide ezek, azóta viszont olyan, mint ha magunkra maradtunk volna.

Megéri őket is említeni, vagy ha sokan vannak és az ő pártjukat fogják, akkor esélytelen?

2023. jún. 18. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha átadtad a felvételeket, akkor semmit se kell már tenned.

Te itt végeztél, úgymond.


Innentől a többi a rendőrségre tartozik.

2023. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül annyi történt, hogy kijött a helyi rendőrkapitányság illetékes nyomozója, elmondta, hogy semmit nem tudnak ezzel kezdeni ameddig nem jön rendszeresen a kaput verni bizonyíthatóan, szóval magamra maradtam ezügyben.
nov. 22. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!