Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megvan a tolvaj neve és...

Perkincs kérdése:

Ha megvan a tolvaj neve és címe, valamint videofelvétel is van a lopásról, mennyi esély van a kézrekerítésére?

Figyelt kérdés
Ellopták ma a gyógyszertárban a feleségem pénztárcáját. Mikor kb. 15 perc múlva észrevette, visszament. A biztonsági kamerán látszott az elkövető, sőt a rendőröknek még a nevet és címet is meg tudták mondani a gyógyszertár alkalmazottai. A rendőrök kimentek a buszpályaudvarra, hátha ott lesz az elkövető a hazafelé tartó buszt várva, de nem volt ott. Ezek után bekísérték a feleségemet, aki feljelentést tett ismeretlen tettes ellen. Engem rohadtul bosszant a dolog, hogy nem mentek ki azonnal a (most már leírom: kisebbségi nő) házához. Van valakinek tapasztalata ebben a témában? Mire számíthatunk?

dec. 19. 18:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

A rendőrség kimegy hozzá, ott a 14 rokon, a "kicsanád", közli velük, hogy már évek óta nem lakik ott.

A nejed iratai már a kukában vannak.


Nem ismersz pár "ütőképes" polgárőrt?

dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kézrekerítésével van a baj, hanem hogy sikerül-e elítélni a bizonyítékok alapján.
dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha megtalálják az elkövetőt pár napon belül, akkor minden faxa, még a TV-ben is benne lesz a történet.

Ha nem, akkor örülni kell, hogy nem lesz hamis vád a feleséged ellen.

dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
3. Milyen hamis vád? Ott a felvétel, tanulj már meg szövegértően olvasni!
dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Irónai volt. (Remélhetőleg.)
dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4!

Te rendőr vagy?

dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben akkor nagyon hatékony volt a rendőrség. A tettest már azonosították is. A tettes a pénztárcát biztos eldobta már iratokkal együtt, úgyhogy az azonnali előállítása új bizonyítékkal nem járna.

Kap majd a tettes postai úton egy idézést, ha nem megy be a rendőrségre, akkor fogják előállítani és nevelő céllal 72 órára őrizetbe venni.

dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-ik válaszolónak:


Köszönöm a választ (a többieknek is).

Arra számítottam, hogy az eldobott iratok megtalálása érdekében talán igyekszik majd a rendőrség mielőbb előállítani az elkövetőt, esetleg kiszedik belőle, hogy hol dobta ki a pénztárcát. Tartottam tőle azért, hogy levelezés lesz belőle, ezek szerint lehet, hogy nem alaptalanul. Hiába: más a film és más a valóság.

A neve alapján megtaláltam a Facebookon, lehet hogy a saját kezembe kellett volna vennem a dolgokat. Mélyen vallásos a "lelkem", a profilja tele van Jézusos idézetekkel. A tízparancsolat -úgy látszik - valahogy kimaradt neki.

dec. 20. 12:15
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Én a helyedben simán írnék a tettesnek egy Facebook üzenetet, hogy feljelentetted lopás miatt. Ha szépen önként bemegy a rendőrségre és mindent visszaad, akkor tevékeny megbánására tekintettel sértettként nem kéred megbüntetését. Jószívű ember vagy, nem akarod, hogy a karácsonyt rendőrségi fogdában töltse.


[link]


Btk.

A BÜNTETHETŐSÉGET MEGSZÜNTETŐ OKOK

25. § A büntethetőséget megszünteti

...

d) a tevékeny megbánás,


Persze nem őrölnek ilyen gyorsan az igazságszolgáltatás malmai, meg ilyen lopások gyanúsítottjai tagadásban is szabadon védekeznek, évekig eltartanak büntetőeljárások, míg jogerős ítélet lesz.

De hátha beijed. Ha most először lopott, akkor nem baj ha ennyivel megúszná.

Ha meg többször , akkor a több ügy összevonása miatt majd a végén úgyis pár évre börtönbe kerül.

dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9-ik válaszolónak:


Gondoltam rá én is, de ha később kitalálják hogy nem elegendő a bizonyíték, még ő jelent fel engem. A rendőrség helyében valami ilyesmit csinálnék, csak személyesen (mármint, hogy beszélnék vele).

dec. 21. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!