Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha beidéztek tanúnak elmehet...

Ha beidéztek tanúnak elmehet más helyettem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vettem észre, hogy lakossági parkolóhelyen parkolok és ezért beidézték tanúnak édesapámat, mert az ő nevén van az autó.

Nem kaptam semmilyen bírságot vagy csekket, csak azt hogy fel van jelentve apukám és menjen be tanúskodni és mondja meg ki vezette az autót.

Elmehetek én szerintetek meghatalmazással édesapám helyett?

Mekkora bírságra lehet ezért számítani?



#rendőrség #tanú #idézés #közlekedési bírás
jan. 11. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Mi az a lakossági parkolóhely? Te nem vagy lakosság?
jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez Budapesten történt, azt találták ki, hogy a városban egyes utcákban csak ott lakók parkolhatnak, ezt pedig csak egy A5-ös méretű kis tábla jelzi az utca elején, semmi felfestés vagy valami.

Azt hittem a szerencsenapom van, hogy találtam parkolóhelyet...

jan. 11. 18:06
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Kizárólagos parkolóhely foglalás 10 ezer forint.

+ AMI az eljárásban az esetleges "vita"... :)

jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzat rendeleti szabályozás, nem értem miért nem kaptál simán egy 10.000 ft-os csekket a közteresektől aztán mindenki mehetne a dolgára.

Én bírságot kaptam ugyanezért.

Belinkelnéd a google mapson az adott utcát?

jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezt a szöveget írták:

2023.09.04-n 19 óra 23 perckor, a 1054 Budapest V. ker., Kálmán Imre utca 19. sz. alatti helyen a „várakozni tilos”

közúti jelzőtábla hatálya alátartozó útszakaszon szabálytalanul várakozott.

Mondjuk ebben nem említik a lakossági parkolóhelyet, hanem azt „várakozni tilos” ami nem igaz vagy csak ugyanaz a szöveg a lakossági parkolásra meg a tilosban parkolásra?----> ebbe vajon bele lehet kötni?

Itt parkoltam: [link]

jan. 11. 18:23
 6/15 A kérdező kommentje:

gyorsan írtam és kimaradt néhány szó:

*hanem azt, hogy „várakozni tilos” közúti jelzőtábla hatálya alátartozó útszakaszon szabálytalanul várakozott. ami nem igaz, mert ilyen tábla ott nem volt csak az utca elején a lakossági parkoló tábla

jan. 11. 18:25
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem mehet el más, csak akinek az idézés szól.

De semmi para: apukád elmegy, az adataira nyilatkozik, és arra a kérdésre, hogy az adott időpontban ki használta az autót, annyit kell mondania, hogy az Sztv. (2012. évi II. törvény - Szabálysértési törvény) 60. §. 1 (bek) b. pont alapján a vallomástételt megtagadja.

(

Ezzel az ügy le lesz zárva, senki sem kap bírságot.

jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%

7: Ez már nagyon rég nincs így.


Már nincs olyan, hogy a sofőr személyét valamilyen oknál fogva nem sikerül tisztázni és ezért nem lehet behajtani a büntetést, hiszen ilyen esetben életbe lép az objektív felelősség elve, az autó üzemben tartójánál landol egy szép kövér csekk


[link]

jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Mivel apukád lett beidézve így neki kell ott lennie pont. Teljesen mindegy ki vezette az autót, ki követte el a szabálytalanságot, most épp apukádat idézték be erre mert Ő a tulajdonos. Nincs semmi baj, bemegy szépen úgy is az lesz a kérdés hogy ki vezette az autót, megmondja hogy Te voltál és onnantól kezdve már nem lesz több kérdésük. Ha Te mész vele akkor lehet egyből téged is behívnak egy elbeszélgetésre így nem fognak külön beidézni, szépen tisztázzátok a dolgot elfogadod a bírságot akkor a te nevedre, kifizeted és be van végezve.
jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

"7: Ez már nagyon rég nincs így."

Miért okoskodsz olyasmiben, amiről ordít hogy nem értesz hozzá?

Több mint 20 éve vagyok rendőr, hidd el, értek hozzá!

Amit idéztem a törvény mai napon hatályos szövege. Nem minden szabálysértés tartozik az objektív felelősség elvének hatálya alá. Ami igen, ott nem idéznek, hanem automatikusan küldik a csekket az üzembetartónk ( és nem a tulajdonosnak!) Akkor idéznek, ha az adott szabálysértésre nem vonatkozik az objektív felelősség elve.A várakozási/ megállási szabályok megsértése pedig ilyen.

jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!