Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi gyanúsítotti...

Rendőrségi gyanúsítotti kihallgatásról,lehet hangfelvételt készíteni? Beszéltem az előadóval és szerintem nem komplett. Félrehívott az ügyféltérben, azzal az indokkal, hogy "ne legyenek tanúk" és piszok arrogáns volt. Később meg egyenesen megvadult

Figyelt kérdés

jan. 18. 04:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez tényleg olyan mint a filmekben?
jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szólnod kell, hogy hangfelvételt készítesz. Akkor viszont nyilván ennek tudatában fog beszélni
jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Vagyis egy rendőrt akarsz lehallgatni?

Teszel a nyakadba egy táblát, hogy felvétel készül, így meglesz a ráutaló magatartás, ha mégis beszél...

Pont, mint a kamerás felvételeknél.

Ha ezt rejtett módon teszed, a bíróság beleköthet, de elvileg elfogadja.

Vagyis vagy 86 egymásnak ellentmondó jogi gubancba kerülsz.

[link]

jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Amennyiben valótlan, az ügyemet és helyzetemet kedvezőtlenül befolyásoló dolgokat állít, a felvételt felhasználhatom a védelmemben?

Illetve a hangfelvétel készítése büntetendő lehet?

Elfogult velem szemben, mivel nem voltam vele eléggé alázatos, ragaszkodtam bizonyos jogaimhoz.

Piti, bosszúállás a motivációja.

Érdemes lehet elfogultságot panaszolni vele szemben?

jan. 18. 11:05
 5/18 anonim ***** válasza:
A rendőr nem állít, hanem kérdez. Téged.
jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

4

Hangfelvételt csak bűncselekmény esetén tudsz a biróságon felhasználni.

jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez az illető nem csak kérdezett, kritizált, dorgált, széttördelte a kihallgatást.

Kategórikusan kijelentette pl, hogy nem egészíthetem ki a vallomásomat, illetve azt hangoztatta, hogy ne beszéljek a történtekről ennyire részletesen.

Burkoltan hülyézett, hisztérikus módon, a kihallgatás megszakításával fenyegetőzött.

Elviselhetetlen szituációt teremtett. Képtelenség volt koncentrálni, a vallomásaimat illetve az elémtolt papírokat figyelmesen átolvasni.

De voltak egyébb különös dolgai is.

Egy rendőrségi előadó milyen szinten képes ártani az ügyemnek, amennyiben piti bosszúállásból elfogult velem szemben?

Érdemes ezt valahol jeleznem? Mivel az az érzésem, hogy igyekezni fog ártani nekem.

Mindezt azért, mert határozottan kértem tőle néhány nappal azelőtt, hogy a "sértett" ellen én is feljelentést tehessek.

Fenyegetés és garázdaság miatt.

Az illető többek között berugta a kapumat.

jan. 18. 14:15
 8/18 anonim ***** válasza:

A felettes szervet meg kell keresned,ha ilyen van!


"Mindezt azért, mert határozottan kértem tőle néhány nappal azelőtt, hogy a "sértett" ellen én is feljelentést tehessek."


Azt ha elutasitja külön is megcsinálhatod!

jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy a 8ast jelensd te is ahogy Én is!


Lehet hogy védi a bűnözőt, rokona is lehet.

jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Látszatra beleegyezett, időpontott adott és mikor odamenten a "sértett"

magánvádjának a gyanúsítotti kihallgatásába kezdett.

Magyarán átvert engem, nem voltam túlságosan meglepődve különben.

Az előtérben, ahol az ügyfelek várakoznak félrehívott, hogy "ne legyenek tanúk". Még noszogatott is, hogy menjek még...még.


Tegnap feladtam az ügyészségnek és a rendőrségnek is levélben a feljelentésemet.

Szerinted egyébként jogilag lehetséges "vádlottként" viszont feljelentést tennem?

Szolnok

jan. 18. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!