Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi gyanúsítotti...

Rendőrségi gyanúsítotti kihallgatásról,lehet hangfelvételt készíteni? Beszéltem az előadóval és szerintem nem komplett. Félrehívott az ügyféltérben, azzal az indokkal, hogy "ne legyenek tanúk" és piszok arrogáns volt. Később meg egyenesen megvadult

Figyelt kérdés

jan. 18. 04:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#13:

"Szerinted egyébként jogilag lehetséges "vádlottként" viszont feljelentést tennem?"


Igen!

Attól, hogy téged valamivel gyanúsítanak, attól még te bárkit feljelenthetsz. Azt is, aki a te gyanúsításodban sértett, tanú vagy bűntársad.

jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Remélem így van.

Az ügyészségi és rendőrségi feljelentésbe is beleírtam, hogy a rendőrkapitányságon nem voltak hajlandók felvenni a feljelentésemet.

Sajnos vasárnap délutáni néptelen utcán történt a dolog, így nekem tanúm jelenleg nincsen.

De legalább nyoma van.

jan. 18. 22:12
 13/18 A kérdező kommentje:

11

A rendőrségi előadónőnek szinte szószerint ezt magyaráztam, pontosan ezért akar bosszút állni rajtam.

Nem voltam őnagyságával szemben eléggé alázatos.

jan. 18. 22:16
 14/18 anonim ***** válasza:
Te vagy aki átment a szomszédhoz, majd pofán fújta gázsprével?
jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Feljelentést bárki ellen tehetsz, elévülési időn belül bármikor.

(mondjuk éppen utána is, csak az már büntethetőséget kizáró ok...)


Akár a rendőrt is feljelentheted.... az adott kapitányságon vagy közvetlenül az ügyészségen.


Ha - titokban - készítesz felvételt a kihallgatásról azt be kell nyújtanod a feljelentésedhez, de ha nem egyértelmű a felvételből hivatali visszaélés, akkor ezzel Te jársz rosszul, elkövetheted a hamis vád bűncselekményét.

jan. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14

Igen én vagyok.

Egy hétköznapi dolgot szerettem volna közölni vele, azt hittem normális emberi módon meglehet beszélni vele.

Egyébként ő hívott be a portájára, de szóba állni is kár volt vele. Nem mellett volna bemenni de még szóbaállni sem vele, levél a postaládájába vagy ráírni, de most már mindegy.

Vagy tíz éve ette ide a fene Tiszaburáról vagy honnan, azóta egyszer beszéltem vele.

jan. 19. 04:36
 17/18 A kérdező kommentje:

15

Az ügyem rendőrségi előadóját szóban

határozottan kértem, hogy feljelenthessem az illetőt.

Elengedte a füle mellett, sőt, még neki állt felljebb, mert úgy látszik nem voltam eléggé alázatos. Elfogultság miatti panaszon is gondolkodom.

Azzal, hogy nem vette tudomásul a kérésemet elkövetett mulasztást, vagy jogsértést szerinted?

Mint írtam, azóta már levélben megtettem.

jan. 19. 04:45
 18/18 anonim ***** válasza:
Miért nincs ügyvéded, aki a kihallgatásokon jelen van veled?
jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!