Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mínusz 6-os szemmel alkalmatla...

Mínusz 6-os szemmel alkalmatlan vagyok rendőrnek?

Figyelt kérdés
Ha -6os szemüveget hordok folyamatosan, az kizáró ok?

jan. 23. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ki van írva nagy betűkkel, nem láttad?
jan. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kössz, igen, azthittem nem kell kiírjam hogy beteges trollok, kíméljenek.


Új vagyok itt na.

jan. 24. 00:03
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
jan. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindennek alkalmatlan vagy.
jan. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pintér László ***** válasza:
65%
[link] Google első találat, pdf-bennmegnyitod, közepén a válasz.
jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"+4,0 és –4.0 D-nál erősebb szemüvegviselés (Ha műtéti beavatkozás történik, radiális keratotómia után 6 hónappal, egyéb látásjavító műtét után 2 hónappal nem kizáró ok.)"


Ez az egység csomagból és azon belül is a kizáró okok listájából másolva. Röviden tömören: nem. Viszont ha megműtteted akkor jövőre akár már jelentkezhetsz.

jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
53%

Idézet Pintér László mellékletéből: "Amennyiben a

műtét előtti dioptriaszám -4,0 feletti, alkalmas minősítés műtétet követően sem adható"

Egyébként ez egy meglehetősen elavult szabályozás !Rengeteg országban ez semmilyen hátrányt sem jelent még kétszer ekkora dioptriánál sem ha a jelentkezőnek a rövidlátáson kívül más problémája nincsen! Gondolok itt makula degenerációra ,zöld hályogra ,retnia szakadásra és a szemüveges kontaktlencsés látása megfelelő!

jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pintér László ***** válasza:
100%

"Egyébként ez egy meglehetősen elavult szabályozás !Rengeteg országban ez semmilyen hátrányt sem jelent még kétszer ekkora dioptriánál sem ha a jelentkezőnek a rövidlátáson kívül más problémája nincsen! Gondolok itt makula degenerációra ,zöld hályogra ,retnia szakadásra és a szemüveges kontaktlencsés látása megfelelő!"


Bozonyos korlátokat azért csak állít. Mondjuk rendőrségen belül is vannak külön lövészek, mesterlövészek, vagy azok a katonaságtól vannak, vagy a TEK-től? De TEK-esnek előbb rendőrnek kell lenni, nem?

Nyomozónak, helyszínelőnek még oké, hogy annyira nem gáz a szemüveg, de éles helyzetben ahol fegyvert kell használni meg üldözni az elkövetőt, ott már okozhat hátrányt.

Én is szemüveges vagyok és már az eső cseppektől a szemüvegemen rosszul látok, vagy ha hidegről bejövök a házba, percekig kb vakon vagyok, mert bepárásodott a szemüveg. Pedig Nekem csak 1,5-2 dioptria körül van a szemem, de így is sokszor vakon vagyok, mint Stevie Wonder.

Ezek azért erős hátrányok amik kizárnak gondolom pár területet a rendőrségen belül.

jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pintér László ***** válasza:

Jaj ne haragudj! Hogy a műtét utáni kizárásról írtál bocsi. Ahhoz viszont nem értek. Biztos van valami oka annak is. Mondjuk ha műtét utáni 1-2 évben sincs gond a látással, nem romlik vissza, akkor Én sem tudom, hogy az miért kizáró.

Ne haragudj!

jan. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Alapjában véve a nagy fokú rövidlátás szövődményeiből indul ki ez a korlátozás! A valós ok a személyre szabott szűrés költségeiben keresendő!
jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!