Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bolti lopással kapcsolatos a...

Tandi19910725 kérdése:

Bolti lopással kapcsolatos a kérdésem. Megjegyzésbe írtam. tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

remélem kapok választ.

A tegnapi napon másodjára sajnos eltettem/loptam egy-két terméket és rajtakaptak. Teljesen együttműködő voltam, hátra mentem a biztonsági őrrel, odaadtam az irataimat, sőt ki is fizettem egyből a termékeket. Jegyzőkönyvet vettek fel. Azt mondták, hogy megteszik a feljelentést és pénzbüntetést fogok kapni. Két címet is felírt a hölgy a papírra, az egyik az állandó, a másik pedig a tartózkodási helyem. Kérdésem az, hogy melyik címre fogják küldeni a csekket? valamint ez benne lesz az erkölcsi bizonyítványomban? Mert olyasmit is olvastam, hogy ha nem éri el az 50 ezres határt akkor csak szabálysértés. Őszintén nem tudom megmondani, hogy miért is csináltam, jó munkahelyem van, ki is tudom fizetni, sosem csináltam ezelőtt hasonlót. Sőt pont emiatt kérdeztem azt is, hogy melyik címre megy mert nem szeretném, ha a szüleim tudomást szereznének róla.. mégha 32 éves is vagyok, totál lesül a bőr a képemről. így remélem nem az állandóra megy.

nagyon köszi ha írtok választ! Szép napot!



jan. 31. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó a hivatalos lakcímed, oda kapod.
jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"totál lesül a bőr a képemről."


Amit meg is érdemelsz.

jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a lopásig még nem kell lesüllyedni, ha nem tetszik valaminek az ára egyszerűen nem veszem meg, ahogy ezt sokan mások is teszik. A boltok panaszkodnak is, hogy zuhan a forgalom, de b@sznak tenni ellene például árcsökkentéssel, amit lenyomnak a gyártók torkán úgy, hogy "olcsóbban adod, vagy nem fogom árulni, mert ennyiért nem veszi senki". De ha ez még tovább folytatódik előbb-utóbb kénytelenek lesznek lépni. Szóval nem az a megoldás hogy ellopod, hanem hogy otthagyod a polcon.
jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Menő vagy
jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha dolog elenni erőszakkal követted el (eltávolítottál róla lopást megelőző rádiófrekvenciás áruvédelmi címkét), akkor cselekményed 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető lopás vétség. Ezt tiszta múlt esetén meg lehet úszni párszázezer forint pénzbüntetéssel és kb. 300 óra közérdekű munkával (utcaseprés).


Ha nem volt dolog elleni erőszak, akkor ez "csak" szabálysértés, akkor négyszázezer forint lehet maximum a pénzbírság és száznyolcvan óra a közérdekű munka.


Ha vétségért pénzbüntetést kapsz, akkor is tiszta marad a "sima" erkölcsi bizonyítvány, de 2-5 évig nem lesz tiszta az egyes szolgálati törvényeknek megfelelőre kért. 15 évig kell bevallani nemzetbiztonsági ellenőrzésnél (azaz az ilyen munkakört elfelejtheted).

jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám hogy menő vagy.. esetleg hogy

.. kipróbáltad...

Mivel nem vagy igazi lopós fajta persze le is buktál

Aki állandóan lop az bezzeg megússza.

Szerintem a tanulság hogy neked nem szabad ilyeneket csinálni( meg senkinek!!!!!)

Pl.. menjél jegy nélkül a bkv-n, tuti lebuksz. Van aki így közlekedik éveken keresztül.

Azért ha kiderül, ne bántson annyira. Valahogy megmagyarázod.

Szüleid úgy se mondanák el, te meg megkapod a magadét.

jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5/6

Ez komoly ,?

Nagyon szigorú dolgokat és komoly büntetéseket írtál!

Olyan sok a lopás egyébként és azt hinné az ember hogy ilyen fenyítéseknek már van visszatartó ereje.

jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid címére megy akkor sem tudják meg boríték alapján, hogy mit tartalmaz. Gondolom felbontani nem fogják. Ja és egyébként az ilyen levelek szerintem ajánlottan és tértivevénnyel mennek, vagyis a szüleid meg sem kaphatják, csak az értesítőt és csak te tudod majd átvenni a postán.
jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is átveheti, aki egy háztartásban él veled, ugyanaz a lakcímetek.


Rendszeresen veszem át a fiam ajánlott és tértivevényes leveleit. Elkérik aszemélyit, lakcímkártyát, az aláíráskor oda kell írnom, hogy: szülö.

febr. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!