Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyorshajtási bírság ellen...

Gyorshajtási bírság ellen fellebbezhetek ily módon?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy ma reggel kaptam egy riasztást a szívcity appon a városban ahol lakom. Nem volt annyira messze de közel sem, mindenesetre azonnal autóba pattantam és mentem segíteni éshát értelemszerűen nem 50-el mentem hanem ahol tudtam ott 70-75-el. Pechemre belefutottam pont egy traffipaxba is.


Az lenne a kérdésem, hogy a szív city appra hivatkozva nem tudok fellebbezni valahogy majd? Nyilván ha nem akkor nem, be fogom fizetni mert teljesen tudatában voltam annak, hogy benne van a pakliban egy büntetés, csak kíváncsi vagyok nincs e erre ilyenkor lehetőség, mert ha van akkor viszont élnék vele.


Egyébként végül hálistennek nem volt szükség újraélesztésre, egy idős hölgy feküdt az ágyában mélyen kábult "sopor" állapotban. A hozzátartozót viszont "kiképezték" fiatalabb családtagok ennek a használatára így le tudott adni egy riasztást. Utánam már nem sokkal jöttek a mentők is. Sajnos nincs közel egyik állomás sem.

28-as volt a pulzusa, intolerábilis bradycardia volt a mentők által megállapított diagnózis. Kapott gyógyszereket, oxigént majd elvitték.


Mégegyszer ide utószónak leírom, hogy nem akarok felesleges vitákba generálódni, meg azt se akarom, hogy itt a válaszadók egymásnak ugornának. Arra vagyok szimplán kíváncsi, hogy maga a szívcity app riasztása számíthat e elég indoknak a fellebbezésre avagy sem?



febr. 11. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
nem
febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Természetesen nem.
febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ennyi válasz elég is.
febr. 11. 17:08
 4/18 anonim ***** válasza:
Töltsd le a waze appot is, és elkerülheted az ilyen kellemetlenségeket. Nekem az elmúlt héten háromszor is bejött, pedig nem vagyok notórius gyorshajtó, és a szemem is majd kiguvad az állandó zsarulesben. Újabban olyan fondorlatos genya módon mérnek, hogy esély sincs a megúszásra, vagy hogy időben észre vedd őket.
febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4 Megvan nekem a Waze app de abban a pillanatban erre nem gondoltam, hogy használjam.


Kellemetlen volt mert volt egy enyhe jobbos kanyar és utána álltak nem sokkal, ráadásul civil autóval voltak. Mikor elhaladtam mellette akkor láttam meg benne a trafit.

febr. 11. 17:17
 6/18 anonim ***** válasza:
Erről beszélek, szokványos civil autó, fóliázott üveg, félreálva mintha csak parkolna, vagy kanyar után , hogy későn reagálj. Vagy kirakva térdmagasságba a háromlábú, a rendőrautó meg elbújva jóval arrébb. Valamiért most nagyon beindultak, biztos kell megint a lóvé.
febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Fsms ***** válasza:
100%

Próbáld meg megfellebbezni. Nekem van barátom akinek elengedték, kórházba ment mert baleset érte az édesanyját.

Persze igazolnia kellett etc, de kifogott egy szabálysértési ügyintézőt aki normális volt.

febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6 Itt is most nagyon beindultak. A sebességre meg a STOP táblákra vannak most nagyon rá állva.


Tegnap pl itt drónoztak az utcában ahol lakom mert STOP táblàs a kereszteződés.

febr. 11. 17:28
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én fellebbeznék a helyedben. Mit veszthetsz?

Nekem volt már szabálysértési büntetésem, igaz, nem autós, fellebbeztem, és elengedték a büntetés felét. Mindig meg kell próbálni a fellebbezést, aztán vagy engednek, vagy nem.

febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#7 elsö kettő válaszadó elég határozottan állította, hogy nem lehetséges és igazából számítottam is rá, hogy ez így van.


Mindenesetre előbb kivárom, hogy ténylegesen kapok e csekket, bár meglepődnék ha nem mert éppenhogy nem súrolta a 80-at az óra mikor elhaladtam a trafi mellett. Aztán majd lesz valami de ha nagyon kétséges akkor lehet jobban járok ha befizetem.

febr. 11. 17:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!