Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyorshajtási bírság ellen...

Gyorshajtási bírság ellen fellebbezhetek ily módon?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy ma reggel kaptam egy riasztást a szívcity appon a városban ahol lakom. Nem volt annyira messze de közel sem, mindenesetre azonnal autóba pattantam és mentem segíteni éshát értelemszerűen nem 50-el mentem hanem ahol tudtam ott 70-75-el. Pechemre belefutottam pont egy traffipaxba is.


Az lenne a kérdésem, hogy a szív city appra hivatkozva nem tudok fellebbezni valahogy majd? Nyilván ha nem akkor nem, be fogom fizetni mert teljesen tudatában voltam annak, hogy benne van a pakliban egy büntetés, csak kíváncsi vagyok nincs e erre ilyenkor lehetőség, mert ha van akkor viszont élnék vele.


Egyébként végül hálistennek nem volt szükség újraélesztésre, egy idős hölgy feküdt az ágyában mélyen kábult "sopor" állapotban. A hozzátartozót viszont "kiképezték" fiatalabb családtagok ennek a használatára így le tudott adni egy riasztást. Utánam már nem sokkal jöttek a mentők is. Sajnos nincs közel egyik állomás sem.

28-as volt a pulzusa, intolerábilis bradycardia volt a mentők által megállapított diagnózis. Kapott gyógyszereket, oxigént majd elvitték.


Mégegyszer ide utószónak leírom, hogy nem akarok felesleges vitákba generálódni, meg azt se akarom, hogy itt a válaszadók egymásnak ugornának. Arra vagyok szimplán kíváncsi, hogy maga a szívcity app riasztása számíthat e elég indoknak a fellebbezésre avagy sem?



febr. 11. 17:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#9 Félek, hogy még meg is hurcolnak még jobban miatta az az igazság. Nem volt még soha bírságom sem, aztán nem tudom miképp működik ez, mennyire szigorúak.
febr. 11. 17:33
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Azért a rendőrségnél is emberek döntenek a bírságról, nem gépek. Egyénileg is bírálják az eseteket. Tehát ha kijön a büntetés, és Te leírod nekik, hogy mi volt a szitu, akkor egyrészt időt nyersz, amíg az ügyes zajlik (nem kell sietni azzal a befizetéssel, kétszer ad, aki gyorsan ad, nem kell gyorsan adni), másrészt akár még szerencséd is lehet, és pont egy olyan figurát fogsz ki a rendőrségnél, akinek jó napja van, és enyhít a bírságon. Több ettől nem lesz a bírság, legfeljebb nem engednek belőle. Meg kell próbálni.
febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régebben volt egy komolyabb gyorshajtás ügyem, amiből végül viszonylag "jól" kiszálltam. 40-es táblánál becsúsztam 72-vel, 60-ezres bírság, jogsi 3 hónapra bevonva. Akkor azt tanácsolták, hogy éljek a szabálysértési határozat ellen halasztó hatályú kifogással. Ehhez előbb meg kell várnod hogy hogy zsűrizik le a gyorshajtásodat, aztán ha akkor is úgy gondolod hogy nem tetszik, akkor tudod fellebbezési időn belül benyújtani a kifogást. Ott szépen leírod, hogy történt az egész, az appodat is említsd meg, és esetleg csatolod a néni ambuláns lapját, amit a mentősöktől kapott. Ott nagyjából látszik az időpont hogy nem kamuzol. Én is felhoztam mindent, hogy csak belecsúsztam, mert a helységtáblánál mértek be, és később lassultam, meg munkaeszköz az autó+jogsi, kiskorú gyerekek, blablabla, végül bejött, 30ezer lett a bünti, és a jogsi maradt.
febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

# ügyes -ügyed

Miért hurcolnának meg?

Kijön egy határozat, ami ellen 15 napon fellebezhetsz. Fellebezel. Arra kijön egy újabb határozat, hogy figyelembe vették-e a kérésedet vagy elutasították.

febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a 13-as írja, akartam én is írni, hogy nyújts be néhány bizonyítékot, ami alátámasztja a sztoridat.

Amikor egy furgon belénk jött pár éve, megbüntették a sofőrt, és bevonták a jogsiját. Erre fellebbezett, hogy neki munkaeszköz az autó, és visszaadták neki a jogsiját.

Fellebbezni kell.

febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#13 vagyok

Akkor azt mondták, ha fellebbezel, automatikusan a szabálysértési bíróságra megy az ügy, vagyis nem marad a rendőrségen, ott három bíró dönt hogy mi legyen. Veszíteni nem veszíthetsz, mivel ott nem súlyosbíthatnak, legrosszabb esetben helybenhagyják a rendőrségi határozatot, de jó esélyed lehet hogy mérséklik.

febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Fsms ***** válasza:
100%

Akkor csatolom:

[link]

Méltányossági minta.

[link]

Sajnos lesz költsége is.

febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Tehát lényegében akkor járok rosszul ha helyben hagyják a rendőrség döntését mert akkor a 30 ezres bírság helyett 35-öt perkálok majd ki.


Végülis az az 5 ezer már nem oszt, nem szoroz, lehet megpróbálom akkor. Főleg itt a mesélt pozitív tapasztalatok miatt is. Köszönöm mindenkinek.

febr. 11. 20:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!