Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarországon pontosan kik...

Nayvee kérdése:

Magyarországon pontosan kik dolgoznak egy bűnügyi/gyilkossági nyomozáson?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok erről érdemleges információt, nagyon megköszönöm ha valaki meg tudja válaszolni. Egyesült Királyságról találtam információt (1"db" DCI, 2 DI, 4 DS, 18 DC, 1 PC...), de az érdekelne ez hogyan működik Magyarországon, milyen rangok vannak, hány ember van egy ilyen csapatban, mi a felosztás. Tisztában vagyok vele, hogy mások is dolgoznak egy ilyen ügyön (mint a bűnügyi labor), de remélem érthető mire gondolok. Egy kreatív projecthez tartozó kutatómunka része hitelesség szempontjából.

márc. 25. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Akik legfőképp a halálesetekkel foglalkoznak azok vármegyénként az életvédelmi osztályok. Persze vármegyénként eltérő lehet, mert akár a bűnügyi osztályon belül lehet hasonló csoport, alosztály is akár.


Létszám nincs, ez is eltérő. Dolgoznak tiszthelyettes és tiszti nyomozók, főnyomozók, bűnügyi technikusok. Vannak akik támogatják a munkájukat, ők pedig a bűnügyi elemző- és értékelők.


Pontosabban nem nagyon értem mit értesz felosztás címszó alatt. A nyomozati szakaszban a nyomozók technikusok rögzítenek, a nyomozók pedig elkövető kilétét fedik fel. A nyomozati szakasz lezárását követően jön a vizsgálati szakasz, ahol jön az elkövető ismeretében jön a bizonyítás és további információk begyűjtése (tanúk meghallgatása, stb.). Ezen szakasz bármelyikében jöhetnek az elemzők és értékelők akik a feladatnak megfelelően támogatják őket (pl. bázisállomások elemzése). Ha ezek megvannak, akkor az ügyész vádat emel és jön a bíróság az ítélettel.

márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor használd a rendőrtiszti képzés nyilvánosan elérhető egyetemi jegyzeteit.

Pl.

[link]

[link]

márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az életvédelmi alosztály nyomozói.


"milyen rangok vannak,"


Semmilyen.

Rangja az arisztokráciának van (volt): gróf, báró, herceg.


A nyomozóknak rendfokozata van.


"hány ember van egy ilyen csapatban,"


Attól függ.

Lehet nyomozócsoportot létrehozni, de ez nem kötelező.

Én pl. egyedül nyomoztam emberölési ügyeket, mit ahogy a többi kollégáim is.


"mi a felosztás."

Milyen felosztás? Mire gondolsz?

ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!