Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki elmegy egy szó...

Ha valaki elmegy egy szó nélkül otthonról és elhagyja az országot, akkor a rendőrök utólag vissza tudják keresni, hogy melyik határátkelőn ment át az illető és, hogy hány órakor? Ezt feljegyzik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem jegyzik fel.

A schengeni határokon pedig még meg se állítanak, olyan mintha a szomszéd megyébe mennél át!

Magyarországról elmehetsz akár az Atlanti óceánig úgy, hogy még meg se állítanak sehol.

2010. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ez EU-ba távozik, akkor nem. Ott meg sem állsz a határon. A Schengeni Egyezmény országaiban egyik határon sem.
2010. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik határon, mert van, ahol már meg sem kell állni... :)


De amúgy sem hiszem, hogy feljegyzik.

2010. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így van.

Ha nem lenne kitáblázva, észre se vennéd, h átkeltél a határon.

2010. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mit követtél el?? :D
2010. okt. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anglia- Magyarország között elég sűrűn közlekedünk.Voltunk már repülővel,és mostanában kocsival tesszük meg az utat.A reptereken eddig még mindig kérték az útlevelet /vagy személyit.Ha kocsival megyünk akkor a kompnál az Angol és a Francia oldalon is mindig kérik az útlevelet/személyit.

De sem Belgiumban,sem a németeknél,sem az osztrákoknál nem kérték.(még megállni sem kell a határnál..) De bárhol vagy a világban EU ide vagy oda bármikor ellenőrizhetnek a rendőrök és akkor tudni kell igazoltatni magad..(14 éves gyerektől tuti megfogják kérdezni,hogy kivel van itt?)

2010. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmi rosszat!:) Csak le szeretnék lépni otthonról, és nem akarom, hogy keressenek és utánam szaglásszanak a szüleim vagy pedig a rendőrök!
2010. okt. 26. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát a határokon nem jegyzik fel. De ha köröznek, és kiszúrnak a határnál, elkapnak. A repülő azért rossz példa, mert ott mindent feljegyeznek. Az összes repülőutad utólag visszajegyezhető.

A mai világban már nem lehet teljesen eltűnni. Lenyomozhatnak mobiltelefon alapján, vagy egyéb módszerekkel. Ha meg nemzetközi körözés alatt áll vki, mindegy hány határon megy át, mindenhol keresni fogják.

Viszont, ha nem követtél el semmit, csak simán meg akarsz lógni, akkor nem kell aggódni. Ha bejelentik, hogy eltűntél, keresni fognak. Viszont a rendőrök, ha megtalálnak, megkérdik tőled, haza akarsz-e menni. És ha nemet mondasz, az ismerőseidnek, csak annyit mondanak jól vagy, de azt nem, hogy hol. Vagyis nyugodtan el lehetsz tűnve.

2010. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam, hogy ezt feljegyzik, mert egyszer átmentem Szerbiába, de gyorsan vissza kellett fordulnom, mert otthon hagytam valamit. Kb. 15 percig voltam az országban, és a határátkelőnél a szerbek elkezdtek kiabálni velem, hogy mit csináltam, hol voltam stb.

Aztán a magyarok pedig átnézték a táskámat és nagyon szigorúan néztek rám!:)

Szerintem biztos látták, hogy csak negyedórát voltam Szerbiában és azt hitték, hogy valami rosszat csináltam.

2010. okt. 27. 19:14
 10/11 anonim ***** válasza:
HA olyan fele mész,ahol van határ,és gépre visszik az útleveled,akkor tudják.
2010. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!