Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elveszett személyi igazolványn...

Elveszett személyi igazolványnál kell feljelentést tenni? Újat már igényeltünk a kormányablakban, ott nem mondták, hogy kéne.

Figyelt kérdés
Nem el lopták, elveszett. Külföldön, egyébként. Azért gondoltam, hogy kéne, hogy ne használhassa fel aki megtalálja.

márc. 31. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Született jegyzőkönyv, aki meg visszaél vele, feljelentéssel is megteheti, viszont mindegy, mert ő követ el bűncselekményt, arról nem is beszélve, hogy normális helyen nem lehet visszaélni vele.


Jó eséllyel ha be is mész a rendőrségre ezzel, nem foglalkoznak vele.

ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bejelentetted, van új személyid, vagy ideiglenes személyid.
ápr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A személyi igazolványod NEM A TIÉD, hanem a Magyar Állam tulajdona.


Ha elveszted KÖTELES vagy bejelenteni, 3 munkanapon belül az észleléstől számítva.


Bejelentést tehetsz (nem feljelentést) bármelyik okmányirodában vagy kormányablakban, külföldön konzuli tisztviselőnél.


De lehet ügyfélkapun is.


Feljelentés akkor kell, ha ellopták.

ápr. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

“ Elveszett személyi igazolványnál kell feljelentést tenni?”


Most tényleg..ilyenkor mire gondolt a költő?


Elhagytad az egyik okmányodat. Oké, eddig tiszta.


Beakarsz menni a Rendőrségre

,feljelentést tenni. 2 kérdésem van.

Miért? Kit?


Milyen szabálysértés vagy bűncselekmény miatt teszel feljelentést és kit jelentesz fel?

ápr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3, köszönöm, úgy értettem a kérdést, ha a kormányablakban igényeltem újat, azzal egyúttal megtörtént a bejelentés is, tehát nincs további teendőm? Köszi
ápr. 1. 08:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Valóban bejelentést kell tenni (rossz volt a feljelentés szóhasználat), ez meg is történt a kormányablakban, de most beszéltem a rendőrséggel, a rendőrségen is kell bejelentést tenni, kérni a régi személyi igazolvány körözését, hogy ne élhessenek vissza vele.úgy látszik, a hivatalok nem kommunikálnak egymással. Leírtam, hátha hasznos lesz valakinek.
ápr. 2. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs teendőd.
ápr. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!