Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vádemelés mikor várható?

Vádemelés mikor várható?

Figyelt kérdés

Tanúként veszek részt, mindent láttam sajnos.


2019 nyarán megszűnt egy Szolnok közeli településen az állatartó telep. Az épületek bontása után folyó év szeptemberében a helyi szolgáltató három munkatársa egynapos munkvégzés keretében elbontotta a feleslegessé vállt közép-és kisfeszültségű hálózat vezetékpárjait, de az előbbiek feleslegessé vállt tartó oszlopait nem távolították el[ a keresztartókat azért leszerelték] - még két évig ott

álltak a régi út mentén.

2021 őszén én pont a környéken vezettem, szemből jött a keskeny utcán átlagos tempóval egy férfi crossmotorral. Feltehetőleg szándékozott visszafordulni, ezért lehúzódott az utca jobb széléig, de hiba csúszott a műveletbe. A helyszíni szemle adatai alapján valszínűsíthető az, hogy a gázkart véletlenül meghúzta, a szabálytalanul, feleslegesen ott lévő betonpóznának csapódott, egyensúlyát elvesztette, majd 30kmH sebbesség körül a kemény aszfaltra esett, a motor pedig a hátára.


Lesokkolt a látvány, én egyből rohantam segíteni egy autóstársammal együtt, stabil oldalfekvésbe helyeztük az illetőt, és kompresszióval megkezdtük felváltva az újjáelesztést. A segélyhívó központos segítségével. A mentő rendőr pár percen belül kijött, a férfi maradandó fogyatékosságot szenvedett. Többszörös borda, mellkas, koponya, sérülést szenvedett. Az már a helyszínelő is kiderítette, hogy a szolgálatató hibája. Konkrétan ott írta bele a jegyzőkönyvbe. Másnap lettek előállítva foglalkozás körében elkövetett gondatlan vestélyeztetéséért, közlekedés biztonsága ellenni gondatlan vestélyeztetésért, és súlyos resti sértését.

A hatóságok szerint elkerülhető lett volna az eset akkor, amenyibben a szakemberek az oszlopokat is eltávolítják, és megsemmisítik.



#Szolnoki Járásbíróság #Szolnoki Rensőrkapitányság
ápr. 6. 23:58
 1/5 A kérdező kommentje:
=testi
ápr. 6. 23:58
 2/5 A kérdező kommentje:
Pár napja jártam arra megint. A bíróság utasítására ezen év elején végül elbontásra kerültek a felesleges tartóoszlopok. Valamint kitettek egy behajtani tilos táblát is, egy zárókövel együtt az utca elejére a település felől
ápr. 7. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Amint minden szakértői megérkezik. Lehet, félév múlva.
ápr. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért ez távolról sem biztos, hogy az oszlopok voltak a "hibásak" , mindegy mi van a helyszíni jegyzőkönyvben.


Erre szakértői bizonyítás kell már a nyomozás során is.

Ez pedig több hónap.


Nem is biztos, hogy lesz vádemelés, attól függően, hogy mit mond a szakértő és milyen egyéb bizonyítékok vannak...

ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Viszonylag van sok bizonyíték.

De detto, mint Ti se, én sem tudom mikor lesz kész a szakértõi vélémény.

ápr. 7. 08:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!