Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehettem volna,mint...

Mit tehettem volna,mint szemtanú? Tényleg felelősségem van, ha láttam hogy valakit meg ütnek? 🤔

Figyelt kérdés
Én egy Pesti Újpolatai edzőteremben dolgozom mint takarító recepciós. A GYM:15-Ben. Múlthét elötti Péntek délután (2024.03.05.) Azt láttam hogy az egyik régóta oda járó vendég, ami egy szállkás izmos ki sportolt harcművészetben (box, karate, thai box, francia box) igencsak jártas szín izom. 178-centi magas 72-kilós. Na, annyi történt, hogy egyszer csak arcon ütött ököllel egy 187-centis 155-kilós nagy hasú kövér elhízott vendéget, aki csak két hete jár le "edzeni" inkább csak beszélgetni. Na szóval az történt, hogy az ismos sportos srác, arcon ütötte az elhízott egésznap beszélgető embert, de úgy hogy nem sokkal el kezdett ömleni a vér az orrából szájából füléből. Majd vért is hányt és össze esett. Az izmos sport ember valószínűleg több ütést is mért a elhízott pasasra. Én inkább el fordítottam a fejem, nehogy engem is össze verjen. Aztán valaki hívta a Mentőket. Jött a Máltai Roham kocsi, 45-percig újjá élsztették, majd életveszélyes állapotban a Honvéd Kórbázba vitték. Nem akartam bele avatkozni, igaz ez puhány hatalmas hasú pali állandóan beszélt, politizált, meg bor szaga volt. Láttam hogy nem tetszik senkinek amit csinált, hogy végig csak ült miközben a többi embert keményen edzett. Lehet hogy ki kellett volna zavarni, de Én nem biztonsági őr vagyok. A Főnököm nek szóltam, de Ő azt mondta hogy sokat fizetett, neki is joga van ott lenni. De ez nem politikai kocsma So, hogy mindenki ezt hallgassa. Na ma jött a BRFK Nyomozói, és engem is ki hallgattak. Én azt mondtam, hogy nem igazán láttam semmit. Az edző teremben személyiségi jogok miatt nem lehet biztonsági kamera. Szóval csak én láthattam. A Nyomozók azt mondták hogy el akarom tussolni az ügyet. Csak annyit mondtam a kihallgatáson hogy ez a kövér pali csak politizálni dumálni járt be az edző terembe. Semmit nem sportolt. Míg másom keményen edzettek. Ja és még paprika spray t is hozott magával. Most ismeretlen tettes ellen nyomoznak, maradandó testi sértés miatt. Aki meg agyalta azt is csak tanúként hallgatták ki. A sérülése a dagi palinak 8-napon túli. Eltőrt az álla vagy öt helyen, 16-foga is ki esett, betőrt az orra, egyik szemére meg vakult, két fülén be szakadt a dobhártyája, meg süketült, két oldat eltőrtek a bordái. Mája lépe meg repett. Pedig én csak egy ütést láttam, ütána el fordultam, be mentem a konyhába teát főzni. Pár perc után azt láttam hogy ömlik a vér a szájából, orrábol, füléből. Addigra valaki már hívta a Mentőket. Ja és mások azt mondták hogy nem pár percet, hanem fél óráig a személyzeti konyhában voltam. Csak be mentem Teát főzni. De annyit tudok, hogy egy Fitnes Csaj aki jogázni is jár, akit meg vertek, meg ivott két liter kannás bort, politizált, és mindenkinek beszólt. Annyira már nem is érdekel a történet de ne engem gyanúsítsanak hogy nem csináltam semmit. Miért, mégis mit kellett volna tennem??? 🤔 Nem avatkozhatok csak úgy bele. Amikor észre vettem hogy vérzik a kövér pasas már mások hívták a Mentőket. Na ennyi.
ápr. 15. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyanúsítanak.

Arra voltak kíváncsiak, mit láttál.

Ettől függetlenül én azonnal hívtam volna a rendőrséget, de ezt nem fogják számon kérni rajtad.


Az elkövetőt is tanúként hallgatják ki, de belőle (ha tényleg ő ütött) előbb-utóbb gyanúsított lesz.

ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A hamis tanúzást bünteti a törvény és igen, kötelességed tanúskodni, ha információval rendelkezel egy ügyről. Te magad írtad le, hogy láttad, ahogy megütik az áldozatot, a rendőrségnek meg azt mondtad, hogy nem láttál semmit. Még most korrigáld a vallomásod, részletesen ki lesz hallgatva mindenki és egy idő után úgyis belezavarodsz vagy valamelyik féltől kiderül, hogy te is ott voltál. Szépen közöld, hogy mit láttál és, hogy utána elmentél onnan, mert féltél, hogy téged is megvernek. Ebből nem lesz bajod, csak ha utólag derül ki.
ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2-es írta, jó lenne korrigálni a vallomásod. Ha tudod nagyjából, hogy ki a tettes, akkor adj róla leírást. Akár idegesítő volt a nagyhasú és politizált, akár nem, egy ilyen szarláda, aki így elver valakit, az nem való a társadalomba emberek közé.
ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nem kellett volna megverni a kövér pasit, bunkó f@sztarisznyának lenni nem törvénysértés, de megverni valakit - 8 napon túli sérüléseket okozni- már az.


Ha láttál valamit, ami releváns lehet, akkor azt el kell mondanod... a hamis tanúzás mulasztással is elkövethető.

ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


A recepciósoknak mindenütt munkaköri feladata a segítségnyújtás. Ha nincs benne a munkaköri leírásában, akkor is a hatóságok ezt feladataként értékelik.


Ami elvárható lett volna tőled:

1. szépen fel kellett volna szólítanod a verekedő vendéget a másik vendég verésének abbahagyására

2. a többi vendég segítségét kellett volna kérned, hogy ők is erre szólítsák fel

3. rendőrt és mentőt kellett volna hívnod.


Btk.

Segítségnyújtás elmulasztása

166. § (1) Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó komment író. Én csak annyit láttam, hogy aki meg üti csak rá mozdul. Amikór a verés zajlott, éppen a személyzeti konyhában tartózkodtam, mivel be mentem teát főzni, éppen a szünetemet töltöttem. Amint akit el vertek, annak már párszor szóltunk hogy ne politizáljon, ne beszéljen sokat, mert a kutyát nem érdekli, hogy nem tudja bekötni a mosógépet, amit 180.000-forintért vett a Medi Markban.Ja és azért is szóltunk neki hogy ne hozzon magával két liter kannásbort, amit a piacon vett, és ittas állapotban ne jöjjön be, mert a szeszes ital fogyasztása Tilos. De mégis. Na ki tiltani nem mertük, adtunk neki egy utolsó esélyt. Arra gondoltam, ha valaki csak be mos neki egyet, hogy vegye észre magát, abból olyan nagy baj nem lehet. Amint aki meg agyalta, jóval kisebb volt nála, vagyis egy vékony, de szállkás izmos régóta sportoló srác. Akit meg meg vert, az egy 155-kilós hatalmas dagadt debella állat. Azt hittem, neki megsem kottyan egy kis pofon. Aztán mégis a Roham Mentő vitte el. Ki gondolta volna hogy ez lesz?
ápr. 17. 11:41
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Ami történt, megtörtént. Egy átlag embernek egy ilyen esemény is csak apróság az életében, pár nap múlva már nem igazán emlékszik a részleteire.
ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5-ös, az is benne van a recepciós munkaköri leírásában, hogy hőssé kell válnia?

Mert ha felbőszíti azt az agresszív állatot, simán őneki is nekitámadhat.


Akkor hülyeséget írtál, mint ide Lacháza!

A BTK-ból idecitált paragrafus arra vonatkozik, hogy amikor ott hever a vérző sérült, akkor hívjon mentőt ill. tőle telhetően próbáljon elsősegélyt nyújtani. Semmi egyébre.

ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Ügyvédek weboldalai részletezik sok példával, hogy milyen helyzetben kitől mi az elvárható segítségnyújtás.


Egy recepcióstól bizony elvárható az, hogy jogellenes cselekmény elkövetőjére legalább békésen próbáljon hatni, ehhez mások segítségét is kérje, ha pedig ez eredménytelen, akkor rendőrt, mentőt hívjon.


#5

ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Te most itt leírtad( ha igaz a mese), hogy hamis tanúvallomást tettél a rendőrségen.


Egy kis előleg. Szemezgess!


“A (2) bekezdés c) pontja alapján nem büntethető a büntetőügy terheltje.[3]

Aki a hamis tanúzást büntetőügyben követi el, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha a hamis tanúzás olyan bűncselekményre vonatkozik, amely életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető, a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.[4]

Aki a hamis tanúzást polgári ügyben követi el, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha a polgári ügy tárgya különösen nagy vagyoni érték vagy különösen jelentős egyéb érdek, a büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.[5]

Aki a hamis tanúzást gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.[6]

Aki a hamis tanúzást szabálysértési vagy egyéb hatósági eljárásban, illetve fegyelmi eljárásban követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


[link]

ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!