Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha szereztem büntetőpontot...

Ha szereztem büntetőpontot vezetésnél, még lehetek rendőr?

Figyelt kérdés

Áthajtottam úgy egy piroson, hogy észre se vettem már csak a fotó jött róla + 6 pont

Nincs jövedelmem tehát vagy közmunka vagy leülés lehetőségét adták elem, de közben jelentkeztem már a rendőrségre (NKE)

Ez lehet így kizáró ok?



ápr. 21. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizáró ok. Jó éjt.
ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jézusom ezért leültetnének?
ápr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak mesélsz... :)

Ilyen esetben nem szabálysértési eljárás van, hanem közigazgatási bírságot szabnak ki (objektív felelősség) a gépjármű üzemben tartójának.

[link]


Közigazgatási bírságot nem lehet átváltani (közérdekű munkára, elzárásra), ha nem fizeti be a gépjármű üzemben tartója, akkor a NAV hajtja be rajta (eljárási költséggel növelten).


Közigazgatási bírságot nem kell bevallani.

(Ha nem te vagy az autó üzemeltetője, akkor az személyedhez sem köthető, ha meg üzemeltetője vagy, akkor sem mint elkövetőt, hanem mint gépjármű üzemeltetőjét bírságolt).


Ha szabálysértésért helyszíni bírságot szabtak ki azt sem kell bevallani:

Lásd Hszt. 3. melléklet

[link]


A kérdés: "A jelentkezést megelőző két éven belül szabálysértés miatt marasztalták-e el? (büntetés vagy intézkedés)"

A helyszíni bírság nem Szabs. szerinti büntetés vagy intézkedés.

[link]

ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jol gondoltam köszi mindenki!
ápr. 23. 12:13
 5/5 A kérdező kommentje:

#2

Van ilyen opcio is

Pl ha nincs jövedelmed

ápr. 23. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!