Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugrott a jogsi fixen? Járt...

Ugrott a jogsi fixen? Járt így valaki?

Figyelt kérdés

Szóval a rövid sztori, hogy 2 éve sok büntető pont gyűlt össze,mert futárkodtam, ezek mind olyanok voltak hogy nem voltam bekötve vagy telefon volt a kézben. De futárként ez előfordul.

A probléma ott van, hogy tegnap kaptam 4 büntető pontot, így összegyűlt a 18, viszont az évekkel ezelőtti pontok egy hét múlva évülnek el.

Tanácstalanság van, mert az egyik rendőr azt mondja hogy amikor ennek a lekönyvelése egy hét, szóval addigra pont elévülnek a régi pontjaim, a másik azt mondja hogy a büntetés dátumát veszik számításba.

Egyelőre nem tudni semmit, várakozás van...

Szerintetek? Tapasztalat, vagy hozzá értő tud tanácsot adni?



2023. ápr. 4. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előre kellett volna gondolkodni és ha tudod, hogy közel van a jogsi elvétel, akkor minden szabályt betartani. Ez a helyzet pont kétesélyes, aggódhatsz rajta. Bár nem tudom hogy sikerült gyűjteni a pontokat, sokat vezetek és 4 év alatt nem találkoztam közúti ellenőrzéssel.
2023. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A büntetés dátumát veszik számításba, ha összejött, akkor szabály szerint ugrik, igen. Ha szerencséd van, akkor megszánnak, de én nem számítanék erre.


Az, hogy futár vagy, az nem fog mentesíteni, ugyanúgy bekell tartanod a szabályokat, mint mindenki másnak.


Telefon a kézbe? Feltételezem nem volt még baleseted ebből.

Utas voltam az anyóson, amikor a sofőr a telefonját nyomkodta. Ha nem figyeltem volna, és kiabáltam volna neki, hogy taposson a fékbe, kb 30-cal mentünk volna bele az előttünk lévőbe. Ha motoros lett volna, mégnagyobb gáz lett volna, ha neki mentünk volna, de szerencsére sikerült megelőzni a bajt, mert szerencsénk volt, és én pont figyeltem. Van 15 éves a jogsija, és ez lett volna az első balesete a telefonálásból. Ezután az eset után nem láttam többet telefonozni.


Tudom, hogy addig sokakat nem érdekel más biztonsága, amíg nem történik meg a baj, talán még utána sem, mert sok ember annyira arrogáns.


Te 18 pontot összegyűjtöttél ilyen hülyeségek miatt, és még mindig nem tanultál belőle. Sajnálom ezt mondani, de remélem, és valószínűleg elveszik a jogsidat, és teljesen jogosan. Akárhogy végződik az eseted, remélem felnőssz annyira, hogy felfogod, hogy nem játék több tonnával úgy közlekedni, hogy nem figyelsz oda teljesen.

2023. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4 évig futárkodtam, egyszer sem fordult elő velem ilyen.
2023. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem érte volna meg egy kihangosító?

Gondolj arra, ha pizzafutár vagy, akkor a munkádhoz nélkülözhetetlen a jogsi!

2023. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Minden telefonon híváskor van egy kihangosítás gomb.


Ja és kb minden telefonhoz adnak egy fülest...

2023. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért szépen röpködtek a kifogások a kérdésedben. :D De én azt nem értem, ha tudod, hogy 18 ponttól veszik el a jogsit, nincs annyi logikád, hogy legeslegkésőbb amikor a 10-et eléred elmész utánképzésre, hogy csökkentsék? Én biztos nem lutriznék azzal, hogy még egy bünti és bevonják a jogsim, akkor sem, ha onnastól kezdve kisangyal vagyok.
2023. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi történt?
febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!