Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdemes feljenteni, vagy...

Érdemes feljenteni, vagy inkább engedjem el?

Figyelt kérdés
Van egy autó szerviz, ahova bevittem az autómat javítattni, és amit kicseréltek rajta alkatrész rá 1 hétre újból elromlott, mikor ezt jeleztem annak aki csinálta folyamatosan leráz, mindig kitalál valamit. 100.000ft volt a javítás, ezért is bánt a dolog. De már kénytelen vagyok ilyen dolgokhoz folyamodnom természetesen ha érdemes.

máj. 22. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

100ezer az 100ezer, gondolom megdolgoztál érte keményen.

Én nem hagynám az biztos. Ugyan nem tudom hogy feljelentés e a jó megoldás, de valahol mindenképpen inditsed el a dolgot. Esetleg fogyasztóvédelem?

máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Új alkatrészekre 1 év garancia van. Szóval meg kell csinálnia ingyen. Ha nem akkor menj polgári peres ügyre. Nyerni fogsz. Viszont érdemes előtte ügyvédi felszólítást küldened, ettől már beijed.
máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy polgári peres ügyet lehet indítani. Beszélj egy ügyvéddel!
máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól is függ adott-e számlát. Szeretnek simlizni. Ha nincs számla ugye akkor felejtős az ügy sajnos.
máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam például autóvásárlással akartak trükközni. Ugye adtak a használautóra 1 év garanciát, de úgyhogy vissza is vihetem és visszaveszik amennyiért megvettem. Viszont a másfél milliós vételárat a szerződésbe csak egy millióra akarták írni az 500 ezerről meg adtak volna javítási költséget, például olajcsere meg ez meg az, ami ugye nem is valósult volna meg. Úgy trükköztek volna, hogy írjam alá a szerződést mert ők pont nem érnek rá, de vigyem be és akkor tudják intézni az ügyet. Alá is írtam én hülye... :) Csak aztán amikor ott voltak a példányok és nem az az összeg fog rajta akkor nem kapták meg a lóvét a szerződéseket meg széttéptem. :) Aztán mentem is el onnan.
máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Küldhetsz egy közjegyzői fizetési meghagyást, aminek ha a szerviz ellentmond akkor automatikusan átalakul polgári perré. Ez lezárható már az első tárgyalás előtt, ha közben kiegyeztek.


8000 Ft-ba kerül.

[link]

máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!