Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy fiatal lány, hogyan és...

Egy fiatal lány, hogyan és mivel védheti meg magát, ha megtámadják az utcán?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 22:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Tökönrúgás, karmolás, harapás....lánynak minden megengedett.

illetve a lányok közötti verekedéseknél tudtommal a hajtépés a legmenőbb ;)

Amúgy ha félsz, vagy konkrét okod is van tartanod vkitől, akkor vehetsz ilyen önvédelmi sprét, csak annak tudtommal az a hátulütője, h ha használod, akkor vmennyi a te szemedbe is jut belőle, és irritálja.

Más most nem jut eszembe.....persze hordhatsz magaddal egy szamuRAJ kardot is xDDD LOL

2010. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno személyi riasztóm volt. Hálistennek soha nem kellett használni. A zsebemben volt (elemmel működik) és volt benne egy madzag, amit ha kihúztam, akkor eszementen elkezdett szirénázni.
2010. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igazából nem csajokkal szeretnék verekedni, hanem kötözködő izompacsirtákat szeretnék leteperni ha odajönnek hozzám erőszakoskodni. :(

Szerintem az ilyen idiótáknál nem használ semmit se a karmolás és a harapás!:( Azonban a spray és a riasztó nem rossz ötlet!;)

Azt meg tudnád mondani, hogy a riasztó mennyibe kerül?:O

2010. okt. 30. 23:09
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

1., vannak önvédelmi eszközök, mint pl. a gázpisztoly (az okosok ezt szokták ajánlani, hogy sokkal jobb, mint a spray),valami jól elérhető helyen (de rejtve, mert tilos nyíltan viselni)hordasz magaddal. Mindenesetre nem árt begyakorolni előtte, hogy gyorsan és hatékonyan tudd használni, ha szükséges.


2., vannak kifejezetten önvédelmi tréningek, krav maga, defendo, amik direkt arra mennek rá, hogy ilyen helyzeteket hogyan tudd minél hatékonyabban megúszni - ezeket úgyse lehet interneten elmondani, hogy mikor mire kell figyelni, meg hogyan reagáljál, az ilyen helyeken jól elmagyarázzák, hogy mikre kell figyelni, hogyan kell kezelni helyzeteket, és begyakoroltatnak néhány nem túl bonyolult, de az esetek többségében hatékony technikákat és reakciókat, hogy éles helyzetben is automatikusan menjenek ezek (ezt harcművészeteken vagy küzdősportokban max nagyon sok idő múlva fogod megszerezni, ha egyáltalán valamikor).

2010. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

a magyar törvények elég gyatrán állnak az önvédelem kérdéséhez. onnan indul hogy fegyvered elvileg nem lehet, de még gázspré, bökő, sokkoló, semmi hasonló sem.

de ha még nem lány, hanem egy kigyúrt harcművész is vagy, nem egyszer csúnyán megjárhatja jogilag aki védekezik.

2010. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Szia, húú, nem tudom, ez a riasztó kb. 15 évvel ezelőtt (én akkor voltam fiatal lány) volt olyan 5 ezer Ft körül. Mostani árakról fogalmam sincs sajnos. :(
2010. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Velem. :P
2010. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

1000-2000 Ft

pl

[link]

[link]

2010. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, szétnéztem, és találtam 3.780.ért is a googleban. :) De van 17.000 Ft-os is. Az olcsóbb is megteszi, ugyanaz, csak más a design.
2010. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

uppsz lemaradt a link:


[link]

2010. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!