Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy előzetes letartóztatásb...

Ha egy előzetes letartóztatásban levő lánynak olyan nőgyógyászati problémája akad, amit csak szakrendelőben lehet kivizsgálni, akkor átviszik egy börtönkórházba, vagy csak elkísérik egy szakrendelésre, esetleg kiengedik a vizsgálat idejére?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ejnye Zsanett!
2010. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiengedi biztos, hogy nem fogják csak ezért. Éppen azért van letartóztatva, hogy el ne szökjön, össze ne beszéljen másokkal. Szerintem először kiviszik szakrendelésre. Nem kísérik, hanem viszik. Rabszállító-furgon, bilincs, vezetőszár (pórázos bilincs) biztos, hogy befigyel.
2010. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Mármint a bilincs és a "póráz"? (Nem erőszakos bűnügy miatt van előzetesben.)
2010. nov. 19. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

komoly

ki van nekik adva ez, másképpen nem vihetik ki ...

gáz eléggé, na de ez van

2010. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen előírás hogy csak erőszakos bűncselekmény miatt letartóztatottat lehet bilincsben vinni.
2010. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nincs hát, sőt regyre inkább az az előírás, hogy a legkisebb akármiért is azonnal lábbilincs is jár, de ez intézetenként változó, van ahol a parancsnok kiadja utasításba, hogy másképpen nem vihetik ki (akár indokolt, akár nem, mondjuk ez már baromság, hiszen nyilván sima bilincsben se nagyon tudna elszökni, de hát ez van)
2010. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel olyan övet is tehetnek a derekára, amihez odaláncolják az egyébként már bilincsben levő kezeit?
2010. nov. 20. 09:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam ilyet egy megyei kórház járóbeteg rendelésén. Egy kb. 25 év körüli nagyon aranyos, csinos lányt hoztak. Szerintem előzetesben volt, mert civil ruha volt rajta. Tényleg volt a derekán egy széles bőr öv és ehhez volt hozzáláncolva elöl a kézbilincs, plusz az egyik csuklóján még volt egy félbilincs, ami a pórázas volt. Lábbilincs nem volt rajta. Látszott a lányon, hogy nagyon kellemetlenül érzi magát a sok ember előtt. Fel sem nézett, csak a bilincseit bámulta és igazgatta le-fel a csuklója és az alkarja között. Nagyon sajnáltam, mert nem tűnt egy masszív bűnözőnek, mégis úgy bántak vele, mint egy tömeggyilkossal.
2010. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

utolsó:


Lehet, hogy egy drogos kurv@ volt...

Vagy egy kemény bűnöző macája... Az, hogy aranyos volt és cikinek érezte a helyzetet nem jelenti, hogy olyan ártatlan mint amilyennek kinéz.

2010. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

11:44

azért te meg ne sss már a véglketekbe, és speciel a "drogos k..rva" cimke most nem igazán helytálló egy ilyen példához, de ugye ebbe a sokkal inkább társadalmi kérdésbe ne is menjünk bele


valóban kellemetlen és megalázó, miközben aztán lehet, hogy 3 hónap múlva meg egy nagy semmi, megszűntető határopzattal abszolút semmi ügye nem lesz, csak sajnos az ember akaratán kívül is kerülhet olyan helyzetbe, hogy belecsöppen egy bűncselekménybe, de pont olyanokról is tudok, akik csak rosszkor voltak rossz helyen, és a mai napig is előzetesben vannak, és sztem az életben nem is fogják kimagyarázni magukat, na el lehet képzelni, milyen életérzéssel töltik napjaikat ...


szóval nem kéne mindjárt ítélkezni, mert a jelenlegi szabályozás szerint nagyon kevés is elég ahhoz h valaki előzetesbe kerüljön, úgyhogy ezzel finoman kell bánni, és most hozhatnék rengeteg példát erre, de nem húzom tovább ... volt pár "példás" esetem erre, amikor meghurcolták egy éven át, mire végre nagy nehezen beismerték, h köze nincs semmihez (közel sem olyan ritka ám ez se, csak ez nem olyan érdekes)

2010. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!