Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményed erről az esetről?

Mi a véleményed erről az esetről?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Nem áll szándékomba hosszú fogalmazást írni, csak a lényeget.

Discoba menet (nem szokásom, most ez egy kivételes alkalom lett volna) a teli buszon az ellenőrök igazoltatni akartak. Fel sem tudtak szállni, csak lekaptak pár embert köztük egy haveromat is, akinek bár volt jegye, de nem tudta kilyukasztani (nem spórolni akart:). Mire mi is leszálltunk már nem volt sehol. A húga mondta, hogy az ellenőr kergeti és meg akarja verni. Mint ma megtudtam, ezt mondta az ellenőr míg mi a járművön voltunk: "Most helyszínen fizetsz 3000-ret vagy boksz lesz".

A fiúnak nem kellett több, elszaladt. Mire mi rátaláltunk már elkapta egy rendőr. Egy másik srácnak, aki velünk volt (bár jogosan) igen nagy szája volt. Én csitítottam több-kevesebb sikerrel. Elkeveredtünk mi ketten a rendőröktől, a fiú pedig mondta az igazát az ellenőrnek, aki már a szalagját is levette, hogy civilben verekedjenek. Végül a buszmegállóból megindult kb. 7 ellenőr felénk. A srác elszaladt, én meg egy másik haverommal nyugodtan sétáltunk tovább, mivel nekünk nem volt okunk elmenekülni. Mire beért a tömeg, kiderült, hogy civil ruhás rendőrök. Elkezdtek üvöltözni velünk trágárul, elkérték az iratainkat. Közben belemásztak a képünkbe és kérdezgették ki az aki elfutott. Mivel azt mondtuk, hogy nem ismertük, csak együtt szállítottak le a buszról minket, ezért még jobban bedurvultak. Berángattak a fák közé a kerítéshez, ahol egy kis ütlegelés is volt (pl.: a másik srácot hasba vágták, az én fejemet pedig a kerítéshez). Így ment ez kb 10 percig, közben végig szidalmaztak minket, kötekedtek (el akarták érni, hogy feleseljünk nekik, vagy adjunk valami okot arra, hogy elverjenek).

A lényeg ez lenne. Legjobb tudomásom szerint egy igazoltatásnál nem lenne joguk ilyenekhez. Végig tiszteletteljesen beszéltem hozzájuk, bár nem érdemelték meg. Nekem van rendőr barátom, részt vettem már több igazoltatáson is. Sokszor azt tapasztaltam, hogy bunkók a "rend őrei", felsőbbrendűnek érzik magukat, de ilyenben még nem volt részem. Vicces, mivel nem tettem semmit, de a még nagyobb poén az lett volna, ha tényleg nem ismerem a srácot. :)


Vélemények? (nem a tanácsokra vagyok kíváncsi, bár azok is jöhetnek, de esetleg jogi téren van segítségem)


Előre is köszönöm!


2010. nov. 20. 14:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy elég hosszú lett. Elnézést!
2010. nov. 20. 14:54
 2/9 anonim ***** válasza:
A fidesz bevezette a diktatórikus rendőrséget. Mostmár mindenhez joguk van. Előbb elvernek és csak aztán kérnek személyit.
2010. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy rendőrök voltak? Igazolták magukat? Kérted az azonosítójukat? A rendőrök nem végeznek soha jegyellenőrzést. A sima ellenőrök sem szoktak busztól lerángatni embereket, de sajnos a biztonsági őrök, a kik szintén végeznek ellenőrzést, már időnként igen. Az is furcsa, hogy heten voltak. Rendőrök nem szoktak ekkora falkában sétálni, biztonsági őr viszont van ennyi a buszon. És olyan sincs, hogy civil ruhás rendőr. Ha a rendőr közterületi szolgálatra van vezényelve, az csak egyenruhás lehet. Lehet civilben is szolgálatban, de akkor nem igazoltat stb., hanem valamilyen egyéb feladatot hajt végre. és végül lehet olyan, hogy a civilben levő rendőr szolgálatba helyezi magát, és intézkedik, ha bűncselekményt észlel, de egy BKV-s ügy rendezése nem tartozik ide.


Szóval nekem sok minden furcsa itt. Az első lépés annak tisztázása, hogy rendőrök voltak-e, és szolgálatban voltak-e. Azt vissza lehet keresni, hogy egy adott területen adott időben kik voltak szolgálatban.

2010. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazolták magukat (igaz gyorsan el is pakolta, éppen egy pillantást tudtam rávetni... talán még köszönni sem köszöntek, bár erre nem tenném a nyakamat) aztán 1-2 rendőr autó is megjelent. Általában 4-5 ellenőr (MVK) és 2 rendőr szokott jegyellenőrzéseknél együtt lenni. Most lehet a pénteki bulik, balhék miatt összegyűltek (rengetegen voltak a városban). Azt nem tudom miért voltak civilben, viszont szoktak mászkálni civil autóval is (akkor nem tudom, hogy van-e rajtuk egyenruha). Nekem is sok minden furcsa. :)


A héten valamikor be is megyek és megkérdezem akkor kik voltak ott.

2010. nov. 20. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Miskolcon volt.


Engem is igazoltatott pár civil ruhás rendőr tegnap,igaz itt nem volt szó ellenőrökről.

2010. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, a Tapolcai elágazásnál.
2010. nov. 20. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kimondanom, de ne általánosíts!!

Ezek ge/cik voltak, ha megvan a nevük: golyót a fejükbe!

Ennyi! de ne szidd azokat akik jó fejek.

"Z"

2010. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok. Tudom, hogy vannak rendes rendőrök is. De a legtöbbször hihetetlenül bunkók. Lehet azért tapasztaltam ezt, mert elég sokszor kölyökként találkoztam velük, és úgy gondolták "ki ez a szaros". Egyszer amikor igazoltattak (kb 15 éves lehettem), nem tudtam pontosan nagymamám címét (nyáron ott tartózkodtam) és megkérdezte:

-Nem tudod hova kell hazamenned?

-De, azt tudom hova kell, csak a címet nem tudom pontosan.

-Ne flegmázz mert bevihetlek! stb stb...


Múltkor éjszaka, két haverom átment a zebrán mikor pirosat mutatott nekik a lámpa. Elkapták őket és 5 ezer forint bírságot kaptak fejenként. Megkérdezték, nem-e lehetne valahogy megoldani, mert ők még diákok és nem tudják miből kifizetni. A két rendőr aztán levitte a büntetést fejenként 3 ezer forintra. Na ők rendesek voltak.

Bár a legrendesebbnek akkor látom a rendőröket, amikor lent van velünk egyik rendőr haverunk. Nem szemétkednek és jól el lehet velük beszélgetni. :)

2010. nov. 29. 18:56
 9/9 anonim válasza:
Én nem bírtam volna ki, hogy ne verjem el mindkettőt...
2010. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!