Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt nem hiszem el! Felháborító...

Ezt nem hiszem el! Felháborító! Mit gondoltok erről az esetről?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek hosszú lessz:

A történet ott kezdődik, hogy én és a párom bérlünk egy szobát, és a másik szobában lakó srác akit nagyon megszerettünk összeköltözött a barátnőjével, és elköltözött.Egy alkalommal szól a főbérlő, hogy megmutatta a lakást egy fiatal párnak, és költöznek egy 3 hónapos csecsemővel, de ne ijedjünk meg, mert nem sírós gyerek.Bevallom itt kissé húztuk a szánkat,(méghogy 3 hónaposan nem sír egy csecsemő) dehát ez van, jöjjenek nyugodtan.Eddig rendben, ez volt egy keddi napon, szólt a főbérlő, hogy vasárnap költöznek.Minden rendben is volt egészen egy napig!!!Ugyanis senki de senki nem jelentette nekünk be, hogy már a kulcsot is megkapták, és bármikor jöhetnek, nekünk másnap el kellett menni otthonról délután (szabadságon voltunk) és én voltam hajlandó nem elmosogatni..annyi baj legyen ugye, arra jöttünk haza, hogy a kiadandó szoba ajtaja nyitva volt, mondom ezt nem így hagytuk,nem? Kimentem a konyhába, és a szék nem volt a helyén..furcsa.. de legyintettem egyet, biztos a főbérlő volt. És most kezdődik az, amiért ez a kérdés EBBE A KATEGÓRIÁBA került:

Felhívott minket a főbérlő, hogy mit műveltünk az új lakókkal? Mi csak lestünk, ugyanis mondtuk, hogy mi nem is találkoztunk senkivel sem, ami ezek után ért lesokkolt!Felhívta az asszonyka a főbérlőnket sírva, hogy azonnal bontsák fel a szerződést, mert a mi "nézeteink" nem egyeznek az ők vallásukkal!Vajon miből gondolták hogy mi nekünk milyen nézeteink vannak???Kedves olvasók, az én Victoria Frances kendőmből, ami az ajtónkra lett rakva, hogy ne szűrődjön be a fény, vagy ne lássanak be, ha öltözök:

[link]

Íme, ennek a festő hölgynek számomra legkevésbé sem ilyesztő festménye végett mi lettünk a szektások, akik mégcsak el sem mosogatnak maguk után!A szellemlány valóban ilyesztő lehet, akkor mit szóltak volna egy vámpírhoz,véres fogakkal, ki lehet következtetni! :D Viccet félretéve ők HIT gyülekezetesek voltak, és elképzelhetetlennek tartották, hogyha valaki ilyet szeret, jó ember is lehet..Márpedig mi csípjük az ilyesmit, sőt extrém külsőnket még csak meg sem nézhették,(pink hajam van ;D ) és úgy menekültek el innen..

Fél órán keresztül ültünk az ágyon, és néztük egymást a szerelmemmel, hogy mégcsak meg sem akartak minket látni, ismerni, semmi... két napig sírtam,aztán rájöttem hogy nem normális dolog valakikhez odaköltözni úgy, hogy még csak meg sem ismerkednek előtte velünk, azt hittem nem kiváncsiak ránk, hogy egyből szerződést írtak, és hogy 5-en lakjunk 2 szobában az is érdekes..De még mindíg nem dolgoztam fel, hogy vannak ilyen emberek.. Főleg, hogy mi olyanok vagyunk, hogy bárkivel megismerkedünk szívesen, nem vagyunk előítéletesek senkivel sem, még húst sem eszünk, csak én néha kis szalonnát, mert sajnáljuk az állatokat, és nem is kívánjuk a húst..nem szólunk le senkit, se krisnást, se buddhást, se semmilyen vallást, se etnikumot, se fogyatékost, bármiféle szubkultúrákat, mi egyszerű emberek vagyunk, akik általában kijönnek mindenkivel!!!EZT már nem fogják megtudni soha a HIT gyülekezetesek...


2011. máj. 9. 16:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%

Kérlek ne tedd ezt..ne sírj, mert az ilyenek nem érdemlik meg, hogy miattuk agyalj, vagy érezd magad rosszul, esetleg valami démonian rossz embernek.. Ilyenek ezek, szinte már szekularizálódnak az emberiség más tagjaitól, akik nem úgy gondolkoznak, mint ők.. Legszívesebben zsidóvá "operáltatnák" magukat, és eldobnák magyarságukat...

Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy köztük is van normális, vagyis legalább anno valamikor azok voltak..ez mind agymosás eredménye...

Ezt az esetet kéne beolvasni a drága Németh Sándor úrnak a Vasárnapi "kabaréműsor" nézői levelei közé, nem a sok válogatott hazugságot...

Ne foglalkozz ezekkel, és remélem túl teszed magad a történteken :)

2011. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Tinker Bell ***** válasza:
62%

Hát igen! Érdekes történet a tiétek!


Az elsődleges véleményem az, hogy úgy ítéltek el titeket, hogy még csak egy szót sem beszéltetek, közben ők, a nagy gyülekezetesek voltak olyan okosak és csináltak egy gyereket a semmibe! Majd ahelyett, hogy normális lakást béreltek volna, odaköltöztek egy fiatal pár mellé egy csecsemővel! Hát gratulálok, hogy ennyi észt adott a kezükbe az ő Jóistenük!


Na többek között ezért nem vagyok jóban a különböző fanatikus vallásos emberekkel!

2011. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tinker Bell ***** válasza:
78%
Még annyit szeretnék mondani, hogy emiatt ne marcangold magad! Nem a te hibád! Lépj túl rajtuk és légy boldog, hogy csak ketten vagytok a lakásban! :)
2011. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 tetris ***** válasza:
84%
Örülj neki, hogy nem kell hallgatnod a kisbaba sírását éjszaka! Az a kép nagyon szép. Nekem tetszik.
2011. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Nyugi, örülj inkább neki hogy nem kellett összeköltöznötök végül ilyen emberekkel, meg a kisgyerekkel... Nekem is tetszik amúgy a kép, pedig én sem vagyok szektás, de még csak extrém sem, semmilyen értelemben..
2011. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ti is erre gondoltatok, hogy ők bennük lehet a hiba, főleg, ha egy szobát kell kivenniük egy 3 hónapos csecsemővel, akkor valószínű ők a kicsit nem normálisak, én úgy kikészültem ettől, hogy még levelet is akartam írni, de inkább nem írok, mert nem vagyok biztos benne, hogy el tudják olvasni.. Először azt mondtuk, lehet drágálták, vagy nemtom, és ez csak egy ürügy, dehát rendesen sírva hívta fel a nő a főbérlőt, akkor csak nem hazudott!És a másik érdekes, hogy mikor megnézték a lakást akkor fel se tűnt ez nekik?Aztán mégvalami! El is felejtettem, az előszobában lóg egy kiskereszt, és egy bibliai ídézet van a bejárati ajtón, én nem nyúltam hozzá, engem nem zavart, meg azt hittem a főbérlőjé, de a 10 évvel ezelőtt ittlakó emberke rakta ki, de senki nem szedte le, lehet hogy meglátták, és azt hitték mi is ilyen bibliások vagyunk? Nemtom, de ettől a szellemlánytól függetlenül is lehettünk volna ezek után vallásosnak is nézve.. -.- nem értem az ilyen embereket.:(

Köszönöm a vígasztalást, rámfér..azóta minden ismerősnek ezt mesélem, nem értik ők sem, mert ők tudják, hogy mi jó emberek vagyunk.. Hát Németsándoristák... amúgyis hallottam már erről a szektáról, akkor nem én vagyok a szektás.. És nekik kellett volna akkor jönni, mikor itthon vagyunk, hogy bemutatkozzanak, hogy mifélék, nem így látatlanba, ez nem is illik!!! Nem is baj, hogy nem jöttek ide az ilyen előítéletes buta emberek... szegény gyereket sajnálom, három hónaposan költözgetnek vele, eleve ilyen szülőkkel miféle élete lesz, jajj!

2011. máj. 9. 16:58
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Hát igen. De mi a kérdés?

Az a hogy vannak, akik vallási meggyőződésből tesznek dolgokat?

Elárulok egy titkot - vannak. Valószínűleg, ha muzulmánok lettek volna, azok sem komálják, sőt, ismerek teljesen vallástalan embereket, akiket zavarna a szellem festmény.

Azért kedves tőled, hogy következtetéseket vonsz le egyetlen házaspár viselkedéséből úgy az teljes egyháztagokról, és ezt még ki is tapétázod ide. Nekem ez picit... Ellenszenves.

Szóval, ha legközelebb úgy érzed, hogy valaki a pink hajad miatt néz úgy rád, hogy „hje punk pcsa” gondolj bele, lehet, ö is csak általánosít. És pont annyira lesz igaza, mint neked.

Vagy nem ígyvan?

2011. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Így van, ahogy az előttem szóló mondja.


Továbbá (idézlek): Nem is baj, hogy nem jöttek ide az ilyen előítéletes buta emberek...nem szólunk le senkit..


AKKOR most ki az előítéletes? Ne érts félre, nem téged támadlak, de azért te is vedd észre a saját hibáidat.


Lehet, hogy nem fogod megtudni a költözés okát konkrétan, de ahogy az előttem szóló mondta, bárki "megijedhetett" volna egy szellemlány láttán. Bár számomra maga a kép nem ijesztő, inkább a kifejezés és ami ezek a dolgok mögött áll (szellemi értelemben). Volt egy főnököm, aki elmesélt egy történetet, ami hasonló, mint ez az eset. Keresett és talált is egy albérletet és a tulaj mutatott neki régi családi fotókat az édesanyjáról, aki abban a szobában lakott, amiben ő. Aztán éjjel találkozott egy szellemmel, aki teljesen úgy nézett ki, mint a néni a képen. Alig bírt kimenekülni a szobából... A volt főnököm török származású, a vallását nem ismerem, de nem hit gyülekezetes volt. Ezt kb. 13 éve mesélte. Nagyon hihető és részletes volt és a Biblia is beszámol szellemi lényekről.


A lényeg, amiket ki akartam emelni:

NE ÉREZD ÚGY, HOGY ELLENED IRÁNYULT EZ A HIRTELEN ELKÖLTÖZÉS!

NE KONKRÉTAN VALLÁSI HOVATARTOZÁSÁHOZ KÖSSED A CSELEKEDETEIT.

2011. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Tinker Bell ***** válasza:
37%

Kedves Utolsó!


Ezt ugye te sem hiszed el?!


Alaptalan a támadásotok a Kérdező felé, ugyanis az első negatív lépést nem ő, hanem az új lakók tették meg. Teljesen jogos, hogy támadásra támadással felel!

2011. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Tinker Bell,


ez akkor lenni jogos, ha innentől jogosan gondolhatom azt, hogy minden pink hajú ember hullákról szóló képet tart a lakás falán,(ami albérlet) ami állítás belátod, eléggé abszurd.

Mert a kérdező axiómát állított fel, egyetlen jelenség vizsgálatával. És szerintem ez legalábbis, nevetséges.

Vagy nem így van?

2011. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!