Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan védjük meg magunkat,...

Hogyan védjük meg magunkat, ha megtámadnak az utcán?

Figyelt kérdés

Manapság nap mint nap hallani késelésekről, verekedésekről, lövöldözésekről a híradóban.

Hogyan védhető ki egy esetleges támadás, mit lehet akkor tenni ha egy idegen késsel támad rám az utcán?

A krav-maga hatásos lehet?

L/19


2010. nov. 28. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
lábonlövöd, és futsz.
2010. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
FUSS, FORREST, FUSS!
2010. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

"mit lehet akkor tenni ha egy idegen késsel támad rám az utcán? "


futni.


Amúgy igen, az önvédelemre leghatásosabb a kimondottan önvédelmi cuccok, szóval a legnagyobb esélyed egy ilyennel, pl. a krav magával lesz.

2010. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Gázrevolver. Csakis.
2010. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Kés ellen nem feltétlen kell leállni krav-magázni. Max. ha nagyon profi vagy, és pontosan tudod, hogy mit csinálsz.
2010. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

mit kell tenni?

jobbikra kell szavazni

2010. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 doboszoli ***** válasza:
92%

100%-os védelem nincs, de a támadás valószínűsége nagyban csökkenthető.

Éjszaka nem lófrálsz kihívó ruhában, buli után félpiásan az utcán főleg egyedül.

Forgalmas helyeken próbálsz közlekedni, próbálva elkerülni a potenciális támadásra alkalmas környéket.

A húszórás tuti önvédelmi tanfolyam utáni "terminátorkodást" felejtsd el, életveszélyes.

Ha van a zsebben egy jó gázspray, a táska alján egy jókora kulccsomó, nőnek az esélyeid, de sajnos a rémülettől a gyakorlatlan ember leblokkol, úgyhogy mindenképpen a megelőzés javasolt.

2010. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

hogy törvényes kereteken belül maradj semmit se tudsz tenni,fent felsorolt cuccok közül semmit se hurimpálhatsz élesítve az utcán,sőt még megütni se ütheted meg a késsel rád támadót amig nem történik a részéről tettlegesség,szóval addig csak némán álhatsz törvény szerint amíg beléd nem mártogatja a kést,utána kezdheted az önvédelmet,én is megjártam ezt a dolgot,csak kicsit másabb a szitu...

volt egy fószer elvettem a nőjét,mellesleg 2-3x akkora ember mint én,hetekig üzengetett hogy elkap elvágja a torrkom,biztos ami biztos vettem egy paprikasprét,egyszer egy szép napon eljött a csávó,berontott a lakásba és nekem támadt,mielőtt megemelte volna a kezét lefújtam,mire ő meggondolta magát és távozott a rendőrségre,és eljelentett könyű testi sértés,elmondtam mindent a bírónak és bla bla szöveg ilyet akkor se lehet miből gondolom hogy tényleg bántani akart és kaptam 1 év próbára bocsájtást,hogy bejött a lakásba azért én is feljelenthettem volna xy ezer ft stb,de igazából szartam rá igy ez elmaradt

2010. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
most már azért valamivel normálisabb a törvényi szabályozás, nem kell kivárnod, hogy agyonverjen, kibelezzen, és utána meggyalázza a holttestedet, mielőtt visszatámadhatnál.
2010. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Dadim válasza:

21:36-hoz.

Felháborítónak tartom,ami veled történt.

Mi az,hogy az ember nem védheti meg magát a saját otthonában???

Ha valaki hozzám jönne be ilyen szándékkal ,kibelezném!

Aztán a bírót,meg elküldeném a halál f..ára,ha még a másiknak adna igazat.Ezért rühellem a Magyar állapotokat,nem az igazságnak kedveznek,hanem a drága ügyvédeknek.Gusztustalan.Jelenleg Németországban élek,itt az a helyzet,ha valaki szándékosan árt neked,azt lehúzzák a Wc-n.Esetleg maradandó károsodást szenvedsz,még kártérítésre is ítélhetik,amit akár életed végéig fizethet!!

Ne mondja meg senki nekem,hogy mit tehetek a saját,vagy a szeretteim védelmében. Sajnálom,hogy ez történt veled,de legalább képben vagy a szánalmas Magyar jogról..

2010. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!