Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mégis mi a fenét keresünk mi...

Mégis mi a fenét keresünk mi Irakban, Afganisztánban, s máshol? Nem utálnak minket még elegen? Meg kell utáltatnunk magunkat még a muszlim világgal is?

Figyelt kérdés
Szerintem Magyarországnak nem feltétlenül kell(-ene)ismételten idegen érdekek mentén áldozatokat hoznia. A terrorizmus elleni állítólagos háború szerintem elsősorban Amerika problémája,oldja meg ő egyedül! Ő minket számtalanszor hagyott cserben,emiatt nekünk nem különösebben érdekünk az ő balhéikban részt vállalnunk,mert úgy sem lesz nekünk abból semmi hasznunk.Szerintem minket nem fenyegetne semmilyen külső-terrorizmus,még akkor sem ha NATO,és EU-tagok vagyunk,ha nem avatkozunk be az arab,és az iszlám világ konfliktusaiba,nekünk ezekben a kérdésekben semleges álláspontot kellene képviselnünk!
2010. szept. 20. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv! Előre szólok, hogy a számok rosszak lesznek, de ha jól emlékszem az ok valami ilyesmi: A NATO-ba való csatlakozáshoz feltétel, hogy az ország tagjainak 2%-a katona legyen, vagy az ország költsön a jövedelméből 2-20%-ot a katonai fejlesztésekre, vagy ilyesmi. (Ha valakit megtámadnak akkor mi is segíthessünk és legyen is miből) Namármost: Mivel a politikusaink nem akarnak ilyenekre költeni és nincs elég katonánk így sem, azzal váltjuk ki e dolgokat, hogy katonáinkat messzi országokba küldjük és ezzel teszünk a szövetségeseinkért. (Mert ha nem tennénk akkor nem látnánk előnyünket a szövetségben és kirúgnának. Ezáltal védtelenek lennénk mivel nem lenne szövetségesünk, ha egy ország megtámadna akkor nem tudnánk megvédeni magunk egyedül) Röviden ennyi. Nem tudom hogy honnan ugrott be, már régebben hallottam és lehet hogy rosszul írtam le, de azért remélem nagyjából nyomon követhető.


15/f

2010. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem Magyarországnak nem feltétlenül kell(-ene)ismételten idegen érdekek mentén áldozatokat hoznia."


És mi az istennyilát kerestek az amerikaiak a délszláv háborúban amikor megállították a háborút ezzel védték magyarországot? Ha fel tudnád fogni hogy amerika soha nem hagyta cserben magyarországot!

2010. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bumbi02 ***** válasza:
85%
viszont el kéne különiteni a védekezést, a támadástól... az oké hogy megvéd egy tagállamot usa, mi ismegvédjük öt (mmint résztveszünk benne) de nem abban hogy más országokat szálljon meg.. az usa háboruja...
2010. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha fel tudnád fogni hogy amerika soha nem hagyta cserben magyarországot!" - Ja ezt az '56-os szereplők is tanúsíthatják...

Amúgy meg azért vagyunk ott, mert képtelenek vagyunk még ilyen szinten is kiállni magunkért. Valószínűleg a háború végéig kint maradunk Afganisztánba. Tök jó dolog, hogy hozzásegítjük az USA-t egy csomó ásványkincshez...

És mi mit kapunk?

Semmit, csak megint mi leszünk egész Európa legrasszistább, legszélsőségesebb országa...

2010. szept. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

19:41 te hülye vagy vagy mi?amerika nem hagyta cserben magyarorzságot?ezek miatt vesztettük el a világháborut.sz@rrá bombázták az országot.

ha én mennék harcolni nem afganisztán ellen hanem afganisztán mellett lépnék be.csak amerika ellen harcolnék ha kell a terroristákkal eggyütt.

jo kérdés mit keresnek a magyar katonák ott kint.semmi keresni valójuk ott az afgánok soha nem támadtak minket.csak azota szoban fenyegetöznek amiota kint vannak azok a hülyék.most ezek miatt utálják az egész országot.pedig én inkább támaogatom a teroristákat mint amerikát.azok a roh@dékok mindig csak a saját önző érdekeiket nézik és szó nélkül kicsinálnak bárkit ezért.

2010. okt. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!