Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tennétek, ha a legjobb...

Mit tennétek, ha a legjobb barátotok ellen kellene, hogy valljatok? Elmondanátok az színtiszta igazat vagy füllentenétek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ellene kell vallanom, akkor nyilván valami bűnt követett el. Természetesen az igazat mondanám, és elgndolkodnék, milyen emberekkel is barátkoztam eddig.


Ha meg csak belekeveredett valamibe, az majd kiderül, ha az igazat mondom. Tehtmindenképp érdemes igazat mondani, már csak azért is, mert ha hamisan vallanék, én is bűntényt követnék el.


Egyébként a legjobb barátnőmről nem tudnám elképzelni, hogy valami bűntényben részt vegyen.

2010. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha füllentesz, akkor akár oda is ülhetsz mellé a vádlottak padjára
2010. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hamis tanúzásért nagyon könnyen lecsuknak.

én most voltam kihallgatáson, a barátnőm volt a sértett, sajnos én is érintett voltam az ügyben.

a rendőr elmondta, hogyha valamit elhallgatok, vagy nem az igazat mondom, akkor engem is lecsukhatnak.

2010. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy hazudnék, vagy nem mondanék semmit. van ilyen opció is, azt nem tudom itthon miért nem választja senki. ezért köpi be a dealerét mindenki akit elkapnak egy trükkös cigivel. :)
2010. dec. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jelents be elfogultságot.Akkor nem kell tanúskodnod.
2010. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Barát esetén nincs elfogultság.

Akkor tagadhatja meg valaki a tanúskodást, ha a terhelt hozzátartozója vagy ha önmagát vagy hozzátartozóját bűncselekményt elkövetésével vádolná. (Illetve egyéb más esetekben is, de azok most nem ide tartoznak.)

2010. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KÁELEF ***** válasza:
Ha barátok vagyunk, ki is állunk egymás mellett, mert barátok vagyunk. A törvény meg úgyis csak egy rakás írás, papírhalmokon.
2010. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha barátok vagyunk, nem hoz olyan helyzetbe, hogy tanúskodnom kelljen ellene. Vagy legalábbis nem hoz olyan helyzetbe, hogy elgondolkodjak rajta, hogy barát legyek-e vagy törvénytisztelő állampolgár.

Szerintem.

2010. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha úgy gondolnám, hogy nem bűnös az én értékrendem szerint, akkor mindenképpen megpróbálnám jó színben feltüntetni. Az igazságnak ezer arca van, ezerféleképp meg lehet fogalmazni ugyanazt a mondatot ugyanazzal a tartalommal, teljesen más hangulati árnyalattal. Ügyelnék rá, hogy ne rántsam nagyobb bajba, mint amiben van.
2010. dec. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!