Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr tiszthelyettesi után a...

Rendőr tiszthelyettesi után a Rendőrtiszti Főiskolára hogyan zajlik a jelentkezés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel: a tiszthelyettesi után dolgozok, mint rendőr, szeretnék jelentkezni a Rendőrtiszti Főiskolára levelezőre, a feletessem kell engedélyeztetni a továbbtanulásomat? Én így tudom, ha igen, és azt mondja hogy sok a tiszt, és kevés a tiszthelyettes és nem enged tovább akkor mi módon tudnék mégis továbbtanulni felsőfokra?
2011. jan. 17. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már rendőr vagy akkor egy kicsit nehezebb dolgon van. Nem tudsz "külsősként" jelentkezni. Ebben az esetben ugy tudsz főiskolára menni ha a feletteseid küldenek vagyis van tervük veled, van tiszti beosztásod vagy várható, hogy tiszti beosztásba kerülsz.Nagyon sokan vannak tiszthelyettesként látják el a tiszti beosztást. Ha látnak benned "fantáziát" elküldenek és akkor már csak a felvételinek kell, hogy sikerüljön.....
2011. jan. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát nem én döntök róla hogy akarok-e vagy sem továbbtanulni, hanem a felettes dönt a sorsomról?
2011. jan. 18. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Igy van.....De érdeklődj utánna, hogyha elmész pl. mint rendőr egy müszaki főiskolára mert miért ne mehetnél főleg levelezőre, akkor mi a helyzet. És mivel főiskolai végzettséged lessz meg kell hogy adják a tiszti rendfokozatot. Egy más dolog, hogy akkor el kell végezned egy átképzőt...De viszont ettől még nem lessz tiszti beosztásod ha nem akarják mert láttam már tiszti rendfokozattal utcán járőrt.....igaz járőrvezetői beosztásba... sok sikert!!
2011. jan. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infót.
2011. jan. 21. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!