Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki mit tud a katasztrófavédelm...

Ki mit tud a katasztrófavédelmi szakról a Rendőrtiszti főiskolán? Ami a honlapon le van írva azt én is elolvastam, hol lehet elhelyezkedni majd ezzel? Bármilyen infó jól jöhet róla.

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A megyei katasztrófavédelmi igazgatóságoknál, illetve a hivatásos önkormányzati tűzoltóságoknál.
2010. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Mezei" rendőr nem lehetek vele? Tiszti beosztásban...
2010. nov. 1. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem!

Ahhoz át kell jelentkezni valamelyik rendőri szakra. Vagy egyből olyan szakra jelentkezel, amellyel a rendőrség hivatásos állományába kerülsz.pl:bűnügy.(de úgy hallottam, hogy azt tervezik, hogy a legtöbb rendőri szakra csak olyan felvételizhet, aki rendészeti szakközepet végzett, tehát már a rendőrség hivatásos állományú tagja.)

2010. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. A mostani Főiskolámon vicces mert van egy srác akit felvettek gépészmérnökire 220 ponttal, és átjelentkezett hozzánk (média és komm.) ahol 401 pont volt a ponthatár, és simán átvették. RTF-en ugye két részre oszlik az egész, bűnügyi, és rendészeti, ezeken belül melyikkel lehet hivatásos rendőrnek állni?
2010. nov. 2. 08:07
 5/7 anonim ***** válasza:

A bűnügyi alapszakon belül a bűnügyi illetve a gazdaságvédelmi szak. A rendészeti alapszakon belül pedig az igazgatásrendészeti és a határrendészeti szak(jelenleg).

Polgári jelentkező csak a nappali képzésekre jelentkezhet.

Azokra a szakokra, amelyek csak levelezőn vannak(közlekedésrendészet illetve közrendvédelem), csak rendészeti szakközepet végzett, a rendőrség hivatásos állományú tagja jelentkezhet.

De mint mondtam, azt tervezik, hogy a legtöbb szakra kell majd a rendészeti szakközépiskolai végzettség, ha felvételizni akar valaki. A polgári jelentkezőknek maradna az igazgatásrendészeti szak.

Legalábbis az egyik rendőrszakszervezet újságjában ezt olvastam.

2010. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Még annyit, hogy ha Rendészeti Szakközépet végzek, és utána levégzem az RTF-et (olyan szakon amivel nem lehet "mezei" rendőrnek lenni) akkor lehetek rendőr? Mert a szakképesítést megszereztem rá a szakközépbe, de mellett diplomám is van, szóval rendőrtiszt leszek így ezzel?


(Persze az egész feltételes mód!)

2010. nov. 2. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha elvégzed a rendőr szakközepet, akkor onnan már hivatásos rendőrként jössz ki. Emellett elvégezheted a tisztit, de csak levelezőn, mert nappalira állományból nem engednek, vagy csak nagyon ritka és kivételes esetben.

Tehát elkezdesz dolgozni, mint rendőr, jelentkezel a tisztire, de akkor már miért jelentkeznél olyan szakra, mint pl a katasztrófavédelem, jelentkezz a közrendre, vagy a közlekedésre, és ha végzel máris rendőr tiszt leszel!

De ha rendőr szakközép után elvégzel egy civil fősulit, ergo szerzel egy diplomát, akkor már nem egyszerű a helyzet, mert el kell végezned egy 10 hónpos átképzőt a rendőrségen, amire mostanában nem szeretik küldözgetni az embereket, mert sok a tiszt!


Tehát ha tiszt szeretnél lenni, akkor a tisztin valamelyik rendőri szak.

2010. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!