Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy ellenőrnek joga van...

Egy ellenőrnek joga van elkérni a személyimet, lakcímkártyámat? Tudtommal csak rendőrnek vagyok köteles bemutatni. Mi van akkor, ha nem adom oda az ellenőrnek amit kér?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

nem vagy köteles odaadni, hozzád sem érhet, eléd sem állhat stb..

Ha nem adod oda, simán elsétálhatsz, viszont rendőrt vagy közterületfelügyelőt hívhat, aki már leteperhet ha el akarsz futni vagy bevihetnek.

2011. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de mire kiérnek a rendőrök én már árkon-bokron túl leszek!:)
2011. febr. 18. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez jól hangzik de az a tapasztalat, hogy ha nem vagy hajlandó együttműködni akkor megáll a busz, becsukják az ajtókat és várnod a kiérkező rendőrökre amiért szintén fizetned kell.
2011. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

"megáll a busz, becsukják az ajtókat"


minden buszon van vésznyitó gomb.

2011. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ha nincs ott a helyszínen közterületes vagy rendőr akkor nem állíthat meg, vagyis megállíthat meg feltartóztathat, de garancia nincs rá hogy az illető megvárja, meg értelmes emberek nem várják vígan míg kijön egy rendőr hozzájuk megbüntetni őket. Mázlid van ha olyan helyen kapnak el ahol tömeg szokott lenni, mert általában nem futnak az ember után hogy megállítsák..én legalábbis mindig továbbsétáltam és sosem jöttek utánam.
2011. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Joga mindenkinek van elkérni.
2011. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha áll a busz és jön a rendőr gyorsan ki lehet nyitni az ablakot és kiugorni. (persze csak saját felelősségre)
2011. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Ezt az agyalást megspórolnád, ha mindig lenne nálad érvényes jegy vagy bérlet...
2011. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
EZ ám a jó hozzá állás!Gratulálok,kedves kérdező!!!Fogadni mernék,ha lebuknál,még te lennél felháborodva!
2011. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
65%

Az ellenőrnek nincs joga semmihez. Körülbelül annyit tehet, mint egy mozis jegyellenőr, aki szedi a jegyet a bejáratnál. Szeretik magukat hatósági közegnek tekinteni, Thor pörölyének, aki kegyelem nélkül lesújt a bliccelőkre. De! Nincs joga elkérni a személyidet, nem kell elővenni, a bérlet igazolványt sem foghatja meg, sőt nem tartóztathat fel. Ha megadod az adataidat, rád van bízva. Hazudhatsz is, nem tilos.

Ha a busz bezárja az ajtót és nem enged ki, az személyi szabadság korlátozása, pár év jutalmul jár az elkövetőnek. Ha megvárod a rendőrt/közterest (néhol várni sem kell, ott van magától) akkor csak szóban szépen megkéred, hogy adatbiztonsági okból harmadik félnek ne adja ki az adataidat. Ha ez a mondat elhangzott, van tanúd rá, akkor szintén lehet perelni, személyes adatok kiadása miatt. Erre van egy törvény, ha ez nem lenne, akkor a rendőrség adatbázisából építkeznének a telefonálgatós cégek. Pláne (én úgy tudom), hogy a közterületeseknek az a dolga, hogy a közterületen a szabálysértésekkel, szemeteléssel foglalkozzanak, illetve megakadályozzák az ezekre irányuló cselekedetet. A BKV területe pedig magánterület, a megálló is (ahol nem lehet dohányozni) amire külön biztosítás van.


Én így tudom, de azóta lehet elavult a tudásom...

2011. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!