Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Engem is megbüntetnének ekkor?

Engem is megbüntetnének ekkor?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy személy megfenyegetett, hogy megver(et), de én nem hagyom magam és visszaütök, ezáltal a másik fél megsérül, engem is megbüntetnek a rendőrök?

Akkor is ha nem én kezdeményeztem a verekedést és erre tanúim is vannak?

L/19


2011. márc. 10. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Arányosan védekezel szóval nem. De ha mondjuk rádemel egy mekis hamburgert, te meg leszeded egy aknagránáttal, akkor már nem vagy arányos.
2011. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyet le kell lőni.
2011. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A büntető törvénykönyv alapján Te is büntethető vagy, kiv. önvédelem esetén. De az még nem jelenti azt, hogy mást is megüthetsz.
2011. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Olga néni ***** válasza:
A legnagyobb kérdés, hogy kettőtök közül ki, mit tud bebizonyítani. Ha a másik fél, miután jól összevert, hoz száz tanút, hogy te támadtad meg, és ő csak védekezett, nagy bajban vagy. Inkább szaladj el, jobban jársz!
2011. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az önvédelem mértéke tullépheti a támadás mértékét.ami azt jelenti,ha p.l.nagydarab erős pasi,esetleg többen megtámadnak,akár puszta kézzel is,te védekezhetsz bármivel ami a kezed ügyébe kerül.
2011. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!